Русија главни инвеститор у Украјини у протеклој години
У Украјини је током 2016. године укупно уложено 4,4 милијари долара директних инвестиција, што је у поређењу са 2015 годином (укупно уложено 3,7 милијарди долара) за 642 милиона долара више. Кључни укрјаински инвеститори постали су и Кипар са улагањима од 427,7 милиона долара, Велика Британија (403,9 милиона), Холандија (255 милиона) и Аустрија (249,9 милиона долара), преноси агенција Лента.
Најзначајнија улагања остварена су у институцијама и организацијама које се баве финансијама и осигурањем (2,8 милијарди долара), трговином на велико и мало (524,9 милиона долара), као и индустријом (475 милиона).
Члан Управног одбора Народне банке Украјине Василиј Фурман изјавио је да Кијев очекује да добије наредну траншу кредита Међународног монетарног фонда. Према његовим речима, средства ММФ-а представљају позитиван сигнал за међународно пословање.