20 апреля 2018 года
Добавь свою новость бесплатно - здесь
Добавь свою новость бесплатно - здесь

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org Каталог
Добавить свою новость можно бесплатно сейчас - здесь
Загрузка...
Все самые горячие новости на сегодня - в таблоиде 123ru.net

Первые новости сегодня

Alabama ekzekuton vrasësin 83 vjeçar

Shteti i Alabamas ka ekzekutuar një 83 vjeçar të dënuar për vrasje me letër-bombë. Ai është i burgosuri më i vjetër që është dënuar me vdekje në kohën moderne. Читать дальше...Светские новости (слухи, сплетни, сарафанное радио, шоу-бизнес, рейтинги)


Топ новостей последнего часа


Все новости

Апрель
2018

Новые комментарии

Evropaelire.org 

Në Armeni vazhdojnë protestat kundër qeverisë

Së paku 65 veta u arrestuan nga policia, në ditën e tetë të protestave kundër Qeverisë në Armeni. Qindra protestues dolën në rrugët e Jerevanit për të kundërshtuar zgjedhjen e ish-presidentit Serzh Sarkasioan në postin e kryeministrit. Ligjvënësi i opozitës, Nikol Pashinian, i cili po udhëheq protestat, marshoi në qendër të Jerevanit së bashku me demonstruesit. Policia kombëtare tha se 65 veta janë dërguar në stacione policore, pasi kanë bllokuar trafikun. Ditë më parë, Parlamenti i Armenisë e votoi Sarkisianin për kryeministër... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Putin i gatshëm të takojë Trumpin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është i gatshëm të takojë homologun amerikan, Donald Trump, tha ministri i Jashtëm rus, Sergei Larvov, në një intervistë për agjencinë ruse të lajmeve RIA Novosti. Shtetet e Bashkuara kanë sulmuar aleatën e Rusisë, Sirinë, javën e kaluar, nën akuzat se ushtria siriane ka kryer sulm kimik kundër civilëve, në qytetin Duma, më 7 prill. Trump, i cili e ka ftuar Putinin për vizitë në Uashington, ka paralajmëruar drejtpërdrejt Rusinë të bëhet gati për sulmet e SHBA-së në Siri. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Grupi bask Eta u kërkon falje viktimave

Organizata e armatosur baske, Eta, u kërkoi falje viktimave të konfliktit për pavarësi, pak ditë para se të shpallë shpërbërjen. Grupi kërkoi "falje" për vrasjen e njerëzve pa "pjesëmarrje të drejtpërdrejtë në konflikt".   Qeveria e Spanjës tha se Eta është mposhtur politikisht dhe operacionalisht dhe se nuk ka arritur asnjë nga qëllimet e saj. Eta ka vrarë rreth 800 njerëz dhe ka plagosur mijëra në më shumë se 40 vjet të konfliktit.  Grupi, i cili ka udhëhequr një fushatë të përgjakshme për pavarësinë e shtatë rajoneve në veri të Spanjës dhe jugperëndim të Francës... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Policia evakuon Berlinin për asgjësim të bombës

Një zonë e madhe në qendër të Berlinit, përfshrë dhe stacionin qendror të trenit, u evakua të premten, për shkak të asgjësimit të një bombe të Luftës së Dytë Botërore. Policia i evakuoi të gjitha ndërtesat brenda rrezes prej 800 metrash, ndërsa funksionimi i autobusëve dhe i tramvajëve u ndërpre. Rruga ku u zbulua bomba britanike prej 500 kilogramësh këtë javë, u mbyll po ashtu. Mbi 70 vjet pas përfundimit të luftës, Gjermania vazhdon të gjejë bomba dhe municione të tjera. Vitin e kaluar, një bombë masive e hedhur nga Forcat Ajrore Mbretërore të Britanisë u zbulua në Frankfurt. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Maqedonia e inkurajuar t’i vazhdojë reformat

Brukseli po e inkurajon Maqedoninë të zgjidh kontestin e emrit që ka Maqedonia me Greqinë, njëherës, për t'i dhënë shtytje procesit të reformave në gjyqësor, media dhe administratë, thonë njohësit e çështjeve politike, duke komentuar Raportin e Progresit të Komisionit Evropian, që rekomandoi hapjen e pakushtëzuar të negociatave për anëtarësimin e saj në Bashkimin Evropian. Ismet Ramadani nga Këshilli Veriatlatik thotë se theksi që vendosin zyrtarët e lartë të Brukselit pas publikimit të raportit mbi vendosjen e dialogut politik mes pushtetit dhe opozitës si e arritur e madhe në drejtim të realizmit të reformave, tregon qartë se ky dialog është shumë i rëndësishëm gjatë periudhës në vazhdim, kur Maqedonia hyn në fazën delikate të zgjidhjes së kontestit të emrit. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Në Siri pritet konflikt i ri?!

Konfrontimi fillestar midis regjimit sirian dhe atyre që përpiqen ta rrëzojnë atë mbetet vetëm një aspekt i luftës civile në Siri. Atje janë të përziera disa fuqi konkurrente botërore, që, me vite, kanë lëvizur nga diplomacia në ndërhyrje ushtarake. Por, a do të përfundojnë ato fuqi në luftë direkte me njëra-tjetrën?

Evropaelire.org 

Times publikon listën e personave me më së shumti ndikim më 2018

Revista Time ka publikuar listën e 100 personave me më së shumti ndikim në botë, duke përfshirë në numër rekord të 45 grave dhe 45 personave nën moshën 40 vjeçare. “Lista e 100 personave me më së shumti ndikim është gjithmonë reflektim i momentit derisa tani duket shumë më ndryshe se në të kaluarën”, ka thënë kryeredaktori i revistës Time, Edward Felsenthal duke treguar se si ka zgjedhur revista personat e listuar. “Ndikimi nuk njeh kode postale dhe moshë minimale”, ka thënë ai. Në këtë numër të revistës janë përfshirë edhe kontribuuesit duke dhënë sqarime për personat e zgjedhur. Читать дальше...

Evropaelire.org 

LDK: Qeveria prezantoi platformë të dobët për dialogun me Serbinë

Lidhja Demokratike e Kosovës e cilëson platformën e prezantuar nga qeveria për dialogun me Serbinë si të varfër dhe dokument që nuk definon as temat për diskutim, as parimet dhe as afatet kohore. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka shprehur edhe pakënaqësinë e tij lidhur me rolin prijës që i jep kjo platformë presidentit në procesin e dialogut duke theksuar se ky rol i atribuohet atij në mungesë të fuqisë së koalicionit qeverisës për të udhëhequr proceset madhore të vendit. “LDK-ja do të analizojë në ditët në vijim këtë platformë dhe në konsultim me strukturat e veta dhe Grupin Parlamentar do të marrë vendim” tha Hoti gjatë konferencës së rregullt javore të LDK-së. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Britania mbështet anëtarësimin e Zimbabvesë në Komonuelth

Britania ka thënë të premten se mbështet sërish anëtarësimin e Zimbabvesë në Komonuelth pas zgjedhjeve që do të mbahen këtë vit. “Mbretëria e Bashkuar mbështet fuqishëm rianëtarësimin e Zimbabvesë së re, që është e përkushtuar për reforma politike dhe ekonomike që janë në funksion të të gjithë personave”, ka thënë Zyra për Marrëdhënie me Jashtë. Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson, duke folur në margjina në takimin e Komonuelthit ka thënë se zgjedhjet e korrikut do të jenë shumë të rëndësishme për rrugën e Zimbabvesë së re. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Rusia mund ta furnizojë Sirinë me raketa

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka deklaruar se Moska mund të furnizojë presidentin sirian, Bashar al-Assad me raketa precize S-300, pas sulmeve të Perëndimit në territorin sirian. Në një intervistë për agjencinë shtetërore të lajmeve, RIA, Lavrov ka thënë se Rusia është përmbajtur në të kaluarën nga furnizimi me raketa për Assadin pasi shtetet e Perëndimit kanë bërë thirrje për një gjë të tillë. “Ne kemi pasur obligim moral, ne patëm premtuar për të mos furnizuar Assadin me raketa S-300 rreth 10 vite më parë”, ka thënë Lavrov. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Alabama ekzekuton vrasësin 83 vjeçar

Shteti i Alabamas ka ekzekutuar një 83 vjeçar të dënuar për vrasje me letër-bombë. Ai është i burgosuri më i vjetër që është dënuar me vdekje në kohën moderne. Autoritetet kanë thënë se Walter Leroy Moody Junior është ekzektuar me injeksion vdekjeprurës mbrëmjen e 19 prillit në Atmore, Alabama. Zyrtarët e burgut kanë thënë se ai nuk ka bërë ndonjë deklaratë të fundit. Ky rast përbën ekzekutimin e tetë këtë vit në Shtetet e Bashkuara. Qendra Informuese për Dënimet me Vdekje ka thënë se burri i vrarë ëshë kthyer në të burgosurin më të vjetër që është përballur me këtë ndëshkim prej kthimit të ekzekutimeve në këtë shtet në vitet 1970. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Barnier: Kemi edhe 25 përqind punë në procesin e Brexitit

Shefi i Bashkimit Evropian në negociatat për Brexit, Michel Barnier ka thënë të premten se ka mbetur edhe rreth 25 përqind punë për t’u përfunduar rreth largimit të Britanisë nga blloku, duke përfshirë edhe çështjen tejet të rëndësishme si menaxhimi i kufirit Irlandë-Irlandë Veriore, transmeton Rueters. “Në bazë të asaj për çfarë jemi pajtuar deri më tash, kemi përfunduar 75 përqind të procesit”, ka thënë Barnier për televizionin France 2. Edhe nëse Britania dhe BE-ja do të përfundojnë procedurat për largimin e Britanisë nga BE-ja në mars të 2019-tës, rreziku për dështim mbetet po aq i madh si shkak i çështjes siç është Irlanda, ka thënë ai. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Platforma, përpjekje për konsensus rreth dialogut me Serbinë

Platforma e hartuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë, e cila pret edhe miratimin e Kuvendit, është përpjekje për arritjen e një konsensusi gjithëpërfshirës për marrëveshjen përfundimtare të dialogut, thonë analistët politik në Prishtinë. Sipas tyre, sa më shumë që po afrohet faza finale e bisedimeve, si Prishtina ashtu edhe Beogradi do të përpiqen që t’i japin dinamikë procesit, sipas pozicioneve të tyre politike. Por, potencohet po ashtu se rolin vendimtar rreth fazës finale do ta ketë në këtë rast edhe Bashkimi Evropian si lehtësues i procesit të bisedimeve. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Bolton i tregon Rusisë kushtet për rregullim të raporteve me SHBA-në

Këshilltari i ri për Siguri Kombëtare në Shtetet e Bashkuara, John Bolton i ka thënë ambasadorit amerikan në Rusi, Antony Antonov, se Moska duhet të adresojë shqetësimet amerikane për ndërhyrje në zgjedhje, sulmin me agjent nervor në Britani dhe situatën në Ukrainë dhe Siri, para përmirësimit eventual të marrëdhënieve. Në një deklaratë të Shtëpisë së Bardhë më 19 prill është thënë se John Bolton, që ka fituar pozitën pas largimit të H.R McMaster më 9 prill, i ka bërë këto komente gjatë takimit në Uashington me ambasadorin amerikan në Rusi, Anatoly Antonov. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Protesta të dhunshme në Afrikën e Jugut

Presidenti jugafrikan, Cyril Ramaphosa ka qëndruar vetëm për pak kohë në samitin e Komonuelthit në Londër, pasi është kthyer në shtetin e tij për t’u përballur me protesta të dhunshme. Përleshjet kanë nisur në provincën Veri-Perëndimore pasi protestuesit kanë kërkuar punë, kushte më të mira për jetë dhe dhënien fund të korrupsionit. Dyqanet janë dëmtuar, rrugët kanë qenë të bllokuara dhe veturat janë djegur. Presidenti, Ramaphosa, i cili ka nisur udhëheqjen në muajin shkurt ka kërkuar investime në Afrikën e Jugut gjatë vizitës së tij në Mbretërinë e Bashkuar. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Fondacioni i Sorosit do të largohet nga Budapesti

Fondacioni për Shoqëri të Hapur i Goerge Sorosit do të mbyllë zyret në Budapest duke kaluar në Berlin për të vazhduar aktivitetet e planifikuara për Evropën Lindore, ka raportuar gazeta franceze, Die Presse. Gazeta ka njoftuar më 19 prill se presidenti i fondacionit, Patrick Gaspard ka udhëtuar në kryeqytetin hungarez për të informuar 100 punëtorë se operacionet do të mbyllen dhe do të vazhdojnë në Berlin. Kryeministri hungarez, Viktor Orban ka shënjestruar punën e miliarderit amerikano-hungarez, George Soros, të cilin e akuzon për ndërhyrje në politkën e Hungarisë dhe drejton opozitën liberale. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Siria i kthen Francës çmimin e Legjionit të Nderit

Siria i ka kthyer Francës titullin e Legjionit të Nderit me të cilin ishte nderuar presidenti sirian, Bashar al-Assad. Vendimi i Sirisë ka ardhur vetëm disa ditë pasi Parisi ka treguar se është duke punuar për tërheqjen e titullit. “Presidenti sirian, Bashar al-Assad nuk ndihet i nderuar me një dekoratë të tillë nga një shtet që është skllav i Shteteve të Bashkuara që mbështet terroristët”, është thënë përmes një deklarate nga zyra e Assadit. Ky vendim i zyrës së Assadit ka ardhur pasi Franca ka qenë pjesëmarrëse në sulmet e udhëhequra nga SHBA-ja që kanë pasur cak zonat qeveritare. Читать дальше...

Evropaelire.org 

A do ta shkarkojë Trump Muellerin?

Policia në qytetin Pitsburg të Shteteve të Bashkuara është duke u përgatitur për trazira, në rast se presidenti Donald Trump shkarkon këshilltarin e posaçëm, Robert Mueller. Një memorandum nga komandanti i policisë i udhëzon detektivët të jenë në gjendje gatishmërie “deri në njoftimin e radhës”. Sipas dokumentit, “besohet” se Trump do të shkarkojë së shpejti Muellerin dhe se do të pasojnë protesta të “shkallës së gjerë”. Mueller është duke udhëhequr hetimet për ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, më 2016. Читать дальше...Новости рынков недвижимости и автомобилей

Недвижимость и автомобили (анонсы, новости, обзоры)123ru.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Не нравится, не хотите слышать — не читайте, читаете — будьте взаимно вежливы и корректны в своих высказываниях. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 123ru.net — обозреватель новостей. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. 123ru.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от 123ru.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.Рейтинг самых обсуждаемых сегодня новостей в мире

 

Новости спорта

Спорт и туризм (аналитика, обзоры прессы, комментарии)123ru.net — информационный сайт, транслирующий новости города Вашего города онлайн. Всё, что происходило и происходит в городе — в оперативной ленте ежедневных новостей в интерактивном режиме на сайте 123ru.net.

Самые свежие новости Вашего города, а также полный архив ежедневных событий города с аналитикой, комментариями и прямыми ссылками на источники информации. Местные городские, авторитетные региональные и популярные федеральные новостные агентства и телеканалы — в одной ленте новостей, упорядоченные по времени публикации и с обязательным указанием первоисточника информации. Ничего лишнего. Всё о чём говорят, пишут в газетах и блогах, показывают по телевизору и транслируют в интернете — из первых рук.123ru.net — самый полный календарь значимых и не очень событий Вашего города, в и о вчера, сегодня и прямо сейчас — от пользователей нашего сайта в режиме онлайн. А также — актуальные статьи и мировые новости.

Если же Вы проживаете в городе или у Вас есть просто интересная информация о городе и горожанах мы всегда рады разместить её на нашем портале с указанием в публикации Вашего авторства. Пишите нам на электронный адрес: mail@29ru.net. Создайте свой блог и, если он будет интересен, то Вы получите совершенно бесплатно баннер и прямую ссылку на него, размещённую на всех страницах региональных интернет-ресурсов нашей веб-группы, а это — более 1 000 000 просмотров в месяц.


Всё, что пишут о , в , для Вашего города и для всех тех, кому это просто интересно, — в наших лентах новостей от первого лица, без какой бы то ни было цензуры, без приоритетов редакторов, без зависимости от политической конъюнктуры, настроений, течений и обстоятельств. Наш читатель вправе знать всю правду и, поэтому: наш читатель - всегда прав!


На 123ru.net все новости (в том числе и ваши) доступны в переводе на практически любой из популярных языков мира. Для перевода достаточно выбрать из списка языков, размещённого в шапке сайта, интересующий Вас. Перевод выбранной страницы мы осуществим мгновенно в автоматическом режиме и с индексацией через поисковые системы. Читайте новости на языках мира у нас в режиме онлайн. 123ru.net — Ваш мир без границ и языковых барьеров! А с недавнего времени мы добавили и новости по разделам, категориям, интересам и блогам, что позволяет получить пользователю сервиса не только оперативную, но и альтернативную информацию по интересующей теме со всего мира, от совершенно разных независимых популярных и не очень источников на одной странице. Сервис также позволяет просмотреть всю ленту новостей по каждому источнику информации отдельно в формате календаря за любую выбранную дату и период.

Товары и услуги от рекламодателей

(что и где купить сегодня в регионе)


Недавно просматривали в рекламных предложениях:

123ru.net — поисковый источник актуальной информации не только о повседневной жизни Вашего города и городов Вашего региона, новостях, событиях и происшествиях, но и партнёрская интернет-витрина актуальных товарных предложений с доставкой в Вашем городе. Ежедневно на нашем сайте появляется, обновляется и дополняется самая свежая информация о товарах и услугах, акциях и скидках на самые разные темы от недвижимости и автомобилей до различных ежедневных услуг, мобильных приложений и самых свежих предложений местных интернет-магазинов и предприятий фактически по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Всегда — живая информация, всегда — актуальные цены. 123ru.net — только свежие интернет-предложения в регионах (ежеминутное обновление в режиме онлайн). Кто не успел — тот опоздал, кто опоздал — тот отстал! Будь в курсе нового — цени время! Промедлишь ты, другой успеет! 123ru.net — новый формат подачи информации, новый формат нового времени! В каждом слове — значение, в каждом баннере — смысл! Вся интернет-витрина — здесь.m.123ru.net — Ваши новости у Вас в кармане. Безграничные возможности публикации частных материалов и общественно-значимой информации в реальном времени с прямыми ссылками на Ваши источники. Совершенно бесплатно, с мобильного телефона или планшета, оперативно, просто, с точной географической привязкой к происходящим событиям, происшествиям и объявлениям. В любой момент, ежеминутно мы предоставляем Вам возможность публикации актуальной информации (заметки, статьи, репортажи с комментариями, фото и видео, частные объявления и т.д.) по любому из городов России, Украины, Белоруссии и Абхазии — совершенно бесплатно.

А теперь Вам доступны новости и на других языках всех континентов.


Калейдоскоп обсуждаемых сегодня новостейПоследние новости на сегодня по Вашему городу, частные объявления, самые полные ленты новостей от наших постоянных авторов в мобильном формате, календарный архив событий в России, Украине и мире, популярные разделы: Происшествия, Спорт, Авто, Гламур, Блоги и другие с прямыми переходами на первоисточники - просто, доступно, удобно уже сегодня и сейчас на платформе 123ru.net. Ни один ваш отзыв, комментарий не останется незамеченным. Мы восприимчивы к любым критическим замечаниям и предложениям с вашей стороны 24 часа в сутки и все 7 дней в неделю без выходных и перерывов на обед. Мобильный вариант проекта — здесь.

Акции, скидки, распродажи, жёлтые новости (16+)
Новости последнего часа

Топ-10 новостей за сегодня на этот час:

123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Вашего города — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Вашего города или других населённых пунктов Вашего региона мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в можно самостоятельно через форму.Бесплатные объявления
в городах России

Другие популярные новости дня сегодня

Топ-10 анонсов новостей от партнёров:

 

Жёлтые страницы (происшествия, скандалы, юмор и курьёзы):
123ru.net — ежедневник главных новостей Вашего города и Вашего региона. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Вашего города — на портале News-Life.ru. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. Берегите и цените время. Оно - не повторится!