Појавила се прва макета новог руског стратешког бомбардера
Направљено је неколико макета ПАК ДА од композитних материјала, као и макета од дрвета у пуној величини. Реч је о макетама авиона типа „летећег крила“, рекао је извор из руског војно-индустријког комплекса за агенцију Тасс.
Какав ће бити нови руски стратешки бомбардер?
По његовим речима биће максимално примењена такозвна стелт технологија, у конструкцији ће бити коришћени материјали који апсорбују радио сигнале, а целокупно наоружање смештено унутар бомбардера. ПАК ДА треба да буде опремљен најновијим средствима за радиолектронску борбу.Још један извор из војно-индустијског комлекса укључио се у причу и открио да ће се први примерак ове борбене машине подићи у ваздух негде у новембу или децембру 2025. године. Бомбардер ће, како је рекао имати дозвучну брзину лета, преноси аенција Лента.
ПАК ДА, који ће у наоружању заменити Ту-95МС и Ту-22М3, како је најављено из Министарства одбране РФ, могао би да буде представљен јавности 2018. године.