Hazard: Właśnie za to kochamy piłkę
Eden Hazard wrócił do swojego magicznego błysku we wczorajszym meczu z Brighton w którym m.in. zdobył dwa gole. Ostatecznie po okresie niemocy w zdobywaniu goli Chelsea strzeliła ich w sobotę cztery.
Kiedy zdobywasz bramki w początkowej fazie meczu, zyskujesz duża przewagę i masz lekkość w poczynaniach na boisku. Czasem, gdy gra jest zamknięta, trudno jest znaleźć miejsce między liniami rywala, ale w tym spotkaniu mieliśmy swoją pewność i szukaliśmy rozwiązań, na jakie nie zdecydowalibyśmy się kiedy wynik byłby 0:0.
Strzelone bramki oznaczają dla Hazarda przekroczenie granicy 100 ligowych goli - liczone są tu bramki zdobyte i dla Lille i dla Chelsea.
Zdobywanie goli to moja praca. Staram się o nie w każdym meczu, właśnie dlatego lubię grać w futbol i cieszę się będąc na boisku.
Kiedy oglądam powtórki meczów, chcę widzieć właśnie coś takiego, co pokazaliśmy w meczu z Brighton - nie tylko swoje własne bramki, ale również tworzenie szans. Jestem zadowolony nie tylko z tych dwóch bramek, ale z tego, jak poruszaliśmy się na boisku, jak podawaliśmy sobie piłkę - właśnie dlatego tak kochamy ten sport. Staramy się to pokazywać w każdym meczu, ale nie w każdym się to tak udaje.