Studenter overmannet og drepte skytter på universitet i Virginia
Studenter fra den amerikanske hærens reservekorps overmannet og drepte en person som begynte å skyte på et universitet i Virginia torsdag.
– Skytteren er nå avdød takket være en gruppe studenter som grep inn og fikk kontroll på ham – handlinger som utvilsomt reddet liv, i tillegg til rask respons fra politiet, skriver FBI-direktør Kash Patel på X.
– FBI etterforsker nå skytingen som en terrorhandling, skriver Patel.
Den bevæpnede mannen åpnet ild i universitet Old Dominions handelshøyskolebygg, og en person ble drept. Etter mindre enn en time bekreftet universitetet at skytteren var død. Ifølge FBI var det studenter fra den amerikanske hærens reservekorps som overmannet og drepte mannen.
Ifølge en politibetjent er mannen tidligere dømt for å ha gitt materiell støtte til terrororganisasjonen Den islamske stat (IS).
Tre peroner ble skadet, den ene døde av skadene.
(NTB)