Miljødirektoratet advarer: – Farten på omstillingen må økes
Miljødirektoratet har utredet mange tiltak blant annet å redusere transportmengden, elektrifisere kjøretøyparken, karbonfangst og – lagring, omstille skipsfarten til lav- og nullutslippsløsninger, til redusert matsvinn.
– 2024 var det varmeste året noensinne, og vi trenger å øke tempoet på omstillingen til lavutslippssamfunnet. Det er urolige tider i verden og mange utfordringer å ta fatt i, men viktigere enn noen gang at ikke klimaomstillingen havner i bakleksa, sier miljødirektør Ellen Hambro i en pressemelding.
Miljødirektoratet understreker at farten på klimaomstillingen må økes.
Årets rapport går i dybden på klimasamarbeidet med EU.
Blant tiltakene som folk flest kan gjennomføre, er det ett tiltak som peker seg ut:
«Det største potensialet for utslippskutt er knyttet til endret etterspørsel etter jordbruksvarer – både gjennom endret kosthold og redusert matsvinn» skriver direktoratet i «Klimatiltak i Norge – Kunnskapsgrunnlag 2025».
Siden forrige rapport, for et år siden, har regjeringen lagt fram nye råd om kosthold. Klimaeffekten av disse rådene er tatt med i rapporten.
Et kosthold i tråd med de norske kostrådene innebærer at forbruket av fisk og plantebasert mat øker og kjøttforbruket reduseres.
Redusert kjøttforbruk gir færre dyr og dermed lavere utslipp fra husdyrhold, påpeker rapporten.
Skal kostholdet være i tråd med de «offisielle» rådene, må forbruket av rødt kjøtt per person reduseres til maksimalt 350 gram per uke.
En annen utfordring ligger i landbruket. Her skriver direktoratet at «et kosthold i tråd med kostrådene vil gi en sysselsetting i jordbruket i 2035 på rundt 29 000 årsverk. Dette er en reduksjon på 32 prosent i forhold til 2022.»