„Sunkus nėštumas“: kokį pažymį politikai rašytų devynis mėnesius išdirbusiai I. Ruginienės Vyriausybei?
Antradienį oficialiai atsistatydino Ingos Ruginienės Vyriausybė – devynis mėnesius ministrės pirmininkės pareigas ėjusi socialdemokratė tikino, kad išeina iškelta galva bei ramia širdimi.
Visgi per mažiau nei metus I. Ruginienei teko atlaikyti ne vieną sudėtingą išbandymą – nuo kontrabandinių balionų krizės iki Registrų centro duomenų nutekėjimo, nuo buvusio koalicijos partnerio Remigijaus Žemaitaičio išsišokimų iki rimtos dronų grėsmės.
O kaip nueinančios premjerės Vyriausybę vertina patys politikai?
„Sunkus nėštumas, matyt, buvo“, – ironizavo dabar jau koalicijos sudėtyje atsidūrusios Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narė Agnė Širinskienė, pabrėžusi, kad jeigu reikės garsiau įvardinti rimtas ir naujojo premjero Mindaugo Sinkevičiaus ar jo Vyriausybės klaidas, demokratai netylės.
Seimo pirmininkas, ilgametis socialdemokratas Juozas Olekas tikino, kad I. Ruginienės vadovavimo Vyriausybei laikotarpiu jau matomi pozityvūs pasikeitimai, bet konkrečiu pažymiu jos darbo visgi neįvertino. „Nebaigiau pedagogikos ir neturiu tų įgūdžių. Galiu paskui per gerą parašyti“, – šmaikštavo parlamento vadovas.
Konservatorių lyderis Laurynas Kasčiūnas tvirtino, kad nors tam tikrų gerų darbų šiai Vyriausybei ir pavyko nuveikti, ko jai tikrai nepavyko, tai šalyje sukurti saugumo jausmo. Pasak jo, iki šiol „socdemai“ tik skendo triukšme, o dabar jau reikės rodyti konkrečius rezultatus.