Skandalingas valstybinės ligoninės dosnumas: jaunas medikas per metus tapo milijonieriumi – nusipirko „Porsche“ ir butą
Lenkijoje kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad jaunas medikas per metus uždirbo septynženklę sumą. 29-erių anesteziologijos rezidento Dawido Kacprzyko finansų deklaracija atskleidė, kad 2025 m. jo pajamos siekė beveik 1,6 mln. zlotų (apie 375 tūkst. eurų).
Palyginimui, standartinis rezidento atlyginimas siekia maždaug 12 000 zlotų (apie 2,8 tūkst. eurų) per mėnesį neatskaičius mokesčių, rašė tvn24.pl.
Tad D. Kacprzyko alga – sunkiai suvokiama protu, ypač turint omenyje, kad jaunasis gydytojas dar net nebaigė rezidentūros studijų. Įtarimus sustiprino ir Lenkijos žiniasklaidos atskleistos detalės apie D. Kacprzyko darbo grafiką.
Vyras ėjo Skubios pagalbos skyriaus koordinatoriaus pareigas Varšuvos Pietinėje ligoninėje. Įstaigos įrašuose nurodoma, kad 2025 m. jis ten dirbo daugiau nei 4000 valandų, vidutiniškai 331 valandą per mėnesį.
Tam, kad surinktų tiek darbo valandų, gydytojas turėtų dirbti beveik 11 valandų kasdien be jokių laisvadienių, ligoninėje plušant ir savaitgaliais, ir per šventines dienas.
Įsigijo prabangų automobilį