Medier: Oppsiktsvekkende overgang i Formel 1 – Verstappens høyre hånd bytter team
Max Verstappens mangeårige løpsingeniør Gianpiero Lambiase forlater angivelig Formel 1-teamet Red Bull. Han skal ha takket ja til et astronomisk tilbud fra en rival.
Det er de nederlandske avisene De Telegraaf og De Limburger , samt velrennomerte The Athletic , som hevder å ha gode kilder på at det foreligger enighet mellom profilerte Lambiase og McLaren-teamet.
Sky Sports hevder å kjenne til at McLarens plan er å gjøre Lambiase til teamsjef.
Det nye arbeidsforholdet skal ifølge rapportene starte foran 2028-sesongen. I så fall beholder tittelgrossisten Verstappen mannen som lenge har vært hans høyre hånd i snaue to sesonger til - dersom han velger å fortsette i Formel 1-sirkuset:
Max Verstappen har nemlig selv de siste ukene sådd tvil om egen fremtid i motorsportens mest prestisjetunge serie:
– På privaten er jeg veldig lykkelig. Samtidig skal man kjøre 24 løp, eller 22 i år, og da begynner man å tenke: Er det verdt det? Eller ville jeg hatt det bedre om jeg var hjemme med familien og sett vennene mine mer, når jeg ikke nyter sporten? svarer Verstappen på spørsmål fra BBC om framtiden.
(NTB)