Борисов положи първия подпис под меморандума с Реформаторския блок
"Това беше много политически коректно от страна на премиера и аз го оценявам", заяви Кунева. По думите й сега предстои да се чуе с останалите лидери на партиите в Реформаторския блок, за да види какво ще бъде тяхното решение. До момента ДБГ и СДС са дали подкрепа, от лидерите на БЗНС Николай Ненчев и на Народна партия "Свобода и достойнство" Корман Исмаилов може и да не се подпишат под документа.
Кунева не пожела да коментира въпроса дали те ще подпишат меморандума. Тя уточни, че най-вероятно в понеделник ще започнат консултациите в самите партии от Реформаторския блок.
В четвъртък Борисов заяви, че не се интересува кой ще подпише документа от 15-20 дни, но не уточни какво е обърнало позицията му.
В меморандума се предвижда ускоряването на реформите в правосъдието, здравеопазването и образованието, както и приемането на антикорупционен закон.