Pri Bánovciach nad Bebravou sa zrazilo auto s vlakom, hlásia dve obete
Dva ľudské životy si vyžiadala v nedeľu popoludní tragická dopravná nehoda v obci Dolné Naštice v okrese Bánovce nad Bebravou.
Na železničnom priecestí sa zrazilo osobné motorové vozidlo s rušňom. Informovala o tom Vrtuľníková záchranná zdravotná služba Air - Transport Europe na sociálnej sieti.
Na mieste zasahovali leteckí záchranári z Trenčína. „Dve osoby vo vozidle utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým napriek rýchlemu zásahu záchranných zložiek podľahli. Posádka leteckých záchranárov si po pristátí v blízkosti miesta udalosti prevzala do svojej starostlivosti 42-ročnú ženu s ťažkými poraneniami viacerých častí tela,“ informujú leteckí záchranári.
Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a zabezpečení základných životných funkcií pacientku preložili na palubu vrtuľníka a v kritickom stave letecky transportovali do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.
Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, 42-ročná vodička osobného auta značky VW Golf vošla z nezistených príčin do dráhy prichádzajúceho rušňa. Následkom zrážky utrpeli dve osoby (14, 36) v aute zranenia, ktorým na mieste podľahli.
Dychová skúška u rušňovodiča bola negatívna. Na mieste dopravnej nehody zasahovali všetky záchranné zložky.