Saulės elektrines įsirengę gyventojai jaučiasi apgauti: „Valdžia žada, o paskui ima ir pakeičia sąlygas“
Naujos statybos name Utenos raj. Jurgita su vyru įsirengė 12 kW saulės elektrinę. Jos įrengimo suma siekė apie 5 tūkst. eurų. Maksimali kompensacija už 10 kW, kurios tikėjosi Jurgitos šeima, (255×10) – 2550 eurų, tačiau Energetikos ministerijai nuo šių metų pakeitus tvarką kompensacija teliko (170×7) 1190 eurų.
Tačiau, pasak moters, blogiausia net ne tai, kad valstybė sumažino kompensaciją, bet kad nuo 10 iki 7 kW buvo sumažinta ir maksimali remiama įrengtoji galia.
Apie drastiškai mažėjančią valstybės paramą saulės elektrinėms Jurgita sužinojo tuomet, kai dar nebuvo pasirašę sutarties su elektrinių pardavėjais, tačiau, nors pokyčiais nusivylė, sprendimo nekeitė – neabejoja, jog saulės elektrinė atsipirks.
Vilnietė Lina, įsigijusi kotedžą, taip pat nusprendė įsirengti 10 kW saulės elektrinę. Jos kaina siekė 4,3 tūkst. eurų. Moteris tikėjosi gauti 2550 eurų paramos, tačiau dabar skaičiuoja, jog po pakeitimų atgaus tik 1190 eurų.
Kadangi ministerija apie paramos pokyčius informavo pernai metų pabaigoje, o Lina saulės elektrinę, jau buvo įsirengusi, moteris pasakojo, jog jei apie numatytas naujoves būtų žinojusi, planus būtų dėliojusi kitaip. Galbūt būtų neskubėjusi ir pirmiausia pinigus panaudojusi pabaigti būstui įsirengti.
Visgi ji kaip ir Jurgita saulės elektrinę vienaip ar kitaip būtų įsirengusi, nes neabejoja jos atsiperkamumu.