Dostál (Stačilo!): F-35 v roce 2035? Pomalý, poruchový, předražený šrot
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k F-35.
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k F-35.
„Dokud to neřekne Chuck Norris, neuvěřím tomu… Chuck Norris není mrtvý, my všichni jsme mrtví.“ Na sociálních sítích se množí komentáře fanoušků této legendy, která v pátek zemřela. Lidé se loučí obyčejně i neobyčejně - prostřednictvím vtipů. Často se shodují v tom, že Chucka musela smrt požádat o svolení, aby byl ochoten vůbec zemřít, nebo že vlastně vůbec není mrtvý. Jen je nezvěstný.
Ukrajinský dron na pokrovské frontě sestřelil ruský bitevní vrtulník Kamov Ka-52. V pátek o tom informovala tisková služba ukrajinských bezpilotních sil, která též zveřejnila video incidentu. Za úspěšným zásahem stojí operátoři z bataliónu 59. samostatné útočné brigády Sil bezpilotních systémů zvaného Nebeští predátoři.
Děsivý pád poznamenal trénink skokanů na lyžích na závod Světového poháru v norském Vikersundu. Italský reprezentant Andrea Campregher ve vzduchu na mamutím můstku úplně ztratil kontrolu nad lyžemi a zřítil se na zem. Ke karambolu došlo ve čtvrtek, v pátek odpoledne pak vydal norský lyžařský svaz k nešťastné události aktualizovanou oficiální zprávu.
Vláda a prezident se dál přou o výdaje na obranu, Filip Turek navzdory Hradu řídí Ministerstvo životního prostředí a krize na Blízkém východě nekončí. Výběr nejzajímavějších zpráv tohoto týdne přináší páteční Pětka.
Na co sáhne, to se mu daří, a když ne, nebojí se to přiznat. Známý kutil Pepa Libický jde do všeho s vervou a jak sám říká, rád inspiruje druhé. V neposlední řadě se snaží nasměrovat ostatní zpátky k řemeslu.
Fotbalisté Zbrojovky Brno míří v Chance Národní Lize za přímým postupem. Jedenáctibodový náskok na čele tabulky chtějí navýšit ve 20. kole proti Prostějovu. Poslední béčko Sparty hostí Vlašim, rezerva Slavie hraje v Příbrami. České Budějovice čelí na svém stadionu Žižkovu. Páteční program začíná už 17.00, ONLINE přenosy ze všech zápasů sledujte na iSportu.
Tvídové obleky a bekovky s ukrytou žiletkou. Stylově oblečení gangsteři, pohybující se za zvuků řízných moderních písní v začouzených kulisách dělnického Birminghamu, se stali fenoménem. Po šesti televizních sériích z let 2013 až 2022 se příběh jejich šéfa uzavírá v celovečerním filmu. K vidění je od pátku na Netflixu. Jmenuje se Gangy z Birminghamu: Nesmrtelný muž.
Český paralympijský výbor v pátek slavnostně pokřtil knihu připomínající Zimní paralympijské hry Milano Cortina 2026. Publikaci, na jejíž obálce je čtyřnásobná medailistka Simona Bubeníčková, se povedlo vyrobit v rekordním čase – k dostání je už pět dní po skončení paralympiády.
Závěrečnou zastávku Světového poháru hostí norské Oslo. Na startu posledního sprintu je hned čtveřice českých biatlonistů, už jako druhý na trať vyrazí Michal Krčmář. Jak se jim vede, můžete sledovat od 16:15 v podrobné online reportáži.
Egyptská vláda od 28. března plošně omezí otevírací dobu obchodů, restaurací i nákupních center a zhasne část veřejného osvětlení. Důvodem je prudký nárůst cen energií vyvolaný vojenskou eskalací a válkou na Blízkém východě, informují o tom servery Egypt Today či Egyptian Streets. Krizová opatření, která mají zemi ochránit před dalším zdražováním a inflací, ovlivní i pobyt českých turistů, pro které je severoafrická země jednou z nejvyhledávanějších rekreačních destinací.
Sprint, stíhačka, závod s hromadným startem a konec. Biatlonová sezona vrcholí, závěrečná zastávka se koná tradičně v norském Oslu. Na Holmenkollenu je dnes na programu sprint mužů, ve kterém bojují čtyři čeští závodníci: Mikuláš Karlík, Michal Krčmář, Vítězslav Hornig a Tomáš Mikyska. Jak si povedou? Éric Perrot stvrdil celkový triumf ve Světovém poháru. Závod začal v 16:15, sledujte ONLINE přenos na webu iSport. Program SP v Oslu ZDE >>>
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila, že Evropská unie najde způsob, jak poskytnout Ukrajině půjčku ve výši 90 miliard eur, a to i přes námitky Maďarska. Prohlásila to dnes po skončení summitu lídrů EU v Bruselu.
Читать дальше...Byl to ojedinělý incident, pardubická hala působila jako laciný cíl, hodnotí pro redakci iDNES.cz bezpečnostní experti prvotní informace o zapálení haly v Pardubicích. Podle dostupných informací za akcí stojí skupina The Earthquake Faction, která uvedla, že jí vadí spolupráce s izraelským výrobcem dronů. Redakce oslovila bezpečnostní experty ohledně zabezpečení podobných objektů či rizik do budoucna. Policie požár prověřuje pro podezření na teroristický útok.
KOMENTÁŘ MICHALA KVASNICI | Jsou to dva roky od chvíle, co před Androvým stadionem smrděly prasečí hlavy. Klub byl v rozkladu. Ne tak úplně, co se týče sportovních výsledků, ty ještě ve skromných podmínkách držel na solidní úrovni, ale hlavně vztahově a celkovým interním fungováním. Bývalé vedení v čele s Ladislavem Minářem či Jiřím Ficnerem dovedlo tradiční značku do stavu, jaký si nezasloužila.
I nepovinné očkování bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) dál hrazené ze zdravotního pojištění a ministerstvo ho bude doporučovat a propagovat. Reagoval tak na požadavek SPD na úpravy národní očkovací strategie schválené minulou vládou. Nechystá se však státem placená kampaň za 50 až 80 milionů korun, s níž strategie počítala. Škrtnutí peněz na propagaci očkování potvrdil i premiér Andrej Babiš (ANO).
Kvůli údajné lhostejnosti Harvardovy univerzity v otázce nepřátelských incidentů vůči izraelským a židovským studentům podala americká vláda na vzdělávací instituci žalobu. Harvardova univerzita se k věci dosud nevyjádřila.
Třebíč vyhlíží novou éru s přebudovanou arénou, v příští sezoně u toho budou i brankář Jan Mičán s obráncem Davidem Turečkem. Oba s Horáckou Slavií o rok prodloužili stávající smlouvy.
Chybělo málo a právě zesnulý legendární herec a mistr bojových umění Chuck Norris se mohl minulý rok setkat s českými fanoušky. Na hvězdu akčních filmů vzpomněl režisér a promotér Petr Větrovský, který setkání organizoval. Herec musel cestu do Prahy kvůli pracovním povinnostem zrušit.
V pardubické hale, ve které v pátek ráno vypukl požár, sídlí kromě společnosti Elbit System i firma LPP Holding. Ta se mimo jiné specializuje i na výrobu a dodávku dronů Divoká svině, které míří na Ukrajinu. V pátek o tom na Facebooku informovala iniciativa Dárek pro Putina, která dodávky zbraní do válečného regionu organizuje.
Uživatelé Windows 11 přišli o přístup k systémovému disku C:\. Máslo na hlavě má Samsung, nikoli Microsoft Živě.czZobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google
Prodej nových obytných aut v Česku se loni zvýšil o dvanáct procent na 1311 vozů. Trh se tak po předloňském propadu opět vrátil k mírnému růstu, vyplývá z údajů Svazu dovozců automobilů. Celkový počet obytných aut v Česku překonal 31 tisíc vozidel. Pro letošní rok obchodníci očekávají také spíše pokles. Na pražském výstavišti v Letňanech koncem týdne začaly veletrhy For Boat a For […]
Читать дальше...Ukrajinským ozbrojeným silám se u Pokrovsku podařil pozoruhodný úlovek. Dronem za pár stovek dolarů sestřelili ruský vrtulník Ka-52 v hodnotě šestnácti milionů dolarů. Ztrátu stroje potvrdili i Rusové. Dvoučlenná posádka sice nouzové přistání přežila, na zemi ji ovšem dostihly ukrajinské drony.
123ru.net — информационный сайт, транслирующий новости города Вашего города онлайн. Всё, что происходило и происходит в городе — в оперативной ленте ежедневных новостей в интерактивном режиме на сайте 123ru.net.
Самые свежие новости Вашего города, а также полный архив ежедневных событий города с аналитикой, комментариями и прямыми ссылками на источники информации. Местные городские, авторитетные региональные и популярные федеральные новостные агентства и телеканалы — в одной ленте новостей, упорядоченные по времени публикации и с обязательным указанием первоисточника информации. Ничего лишнего. Всё о чём говорят, пишут в газетах и блогах, показывают по телевизору и транслируют в интернете — из первых рук.
123ru.net — самый полный календарь значимых и не очень событий Вашего города, в Вашем городе и о Вашем городе вчера, сегодня и прямо сейчас — от пользователей нашего сайта в режиме онлайн. А также — актуальные статьи и мировые новости.
Если же Вы проживаете в городе Вашем городе или у Вас есть просто интересная информация о городе и горожанах мы всегда рады разместить её на нашем портале с указанием в публикации Вашего авторства. Пишите нам на электронный адрес: mail@29ru.net. Создайте свой блог и, если он будет интересен, то Вы получите совершенно бесплатно баннер и прямую ссылку на него, размещённую на всех страницах региональных интернет-ресурсов нашей веб-группы, а это — более 1 000 000 просмотров в месяц.
123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Вашего города — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.
Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Вашего города или других населённых пунктов Вашего региона мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Вашем городе можно самостоятельно через форму.
123ru.net — ежедневник главных новостей Вашего города и Вашего региона. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Вашего города — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. . Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.
Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).
123ru.net — живые новости в прямом эфире!
В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.