Aby konkurovali Slovnaftu, naftu predávajú bez zisku. Lacný diesel si na Slovensku vyberá daň aj na hranici
Pred Veľkou nocou sa čerpacie stanice dostali pod výrazný tlak. Viaceré pumpy v Bratislave začali oznamovať motoristom, že nafta je nedostupná. Vyschnuté čerpacie stanice boli dovtedy skôr typické pre regióny Slovenska.
Vykúpené boli najmä pumpy trhového lídra Slovnaftu. Rafinéria sa po dohode s vládou v predchádzajúcich týždňoch zaviazala k cenovej stratégii založenej na zodpovednosti a zdržanlivosti. V praxi to vyzerá tak, že Slovnaft ponúka oproti konkurencii stále lacnejšiu naftu.
Tá síce počas Veľkonočných sviatkov zdražela o päť centov a dosiahla úroveň 1,67 eura za liter, stále ju však Slovnaft predáva s diskontom v porovnaní s hráčmi, ako sú OMV, Orlen či Shell. Lacná nafta si už na trhu vyberá svoju daň.
Predajcovia palív potvrdili Ficove slová
V článku sa ešte dočítate:
- Prečo sa obmedzil dovoz nafty na Slovensko.
- Aké marže majú spracovatelia ropy a obchodníci a ako ich museli obmedziť.
- Prečo je v hre ďalšie zdraženie palív na Slovensku.
Dostupné pre predplatiteľov
Zostáva vám 61% na dočítanie.