Pochwały od nowego trenera dla Pulisica
Christian Pulisic i Thiago Silva - tych zawodników w przeszłości prowadził Thomas Tuchel, innych z kolei zna z przeszłości z Bundesligi. Nowy szkoleniowiec przyznał, że to duża zaleta przy wejściu do nowego klubu a po meczu z Wolverhampton chwalił przede wszystkim Amerykanina.
To zabawne, że kiedy w środku sezonu przejmujesz jakąś drużynę, znasz już w niej kilku zawodników. Timo, Kai i Toni... od lat walczyłem o ściągnięcie do mojego zespołu Kante, a on tu jest!
Wiesz na co stać danego zawodnika, ponieważ śledzisz rozgrywki Premier League nawet kiedy jesteś trenerem Dortmundu czy PSG, masz więc jasny obraz tego, do czego zdolni są ci faceci. Pojawienie się takiego zawodnika jak Azpilicueta w twoim biurze jest niesamowite, ponieważ prawie od urodzenia jestem kibicem piłki nożnej - mówi Tuchel.
Świetnie wiem, do czego zdolny jest Pulisić. Miał duży wkład w dzisiejszy mecz - to niesprawiedliwe, że dzisiaj nie znalazł się w jedenastce, ale wytłumaczyłem mu że to tylko dlatego, iż wiem co może nam dać po wejściu z ławki - znam go a nie jestem pewien, co z ławki potrafią zrobić inni. Christian to zawodnik, który może grać od pierwszej minuty ale równie dobrze może całkowicie zmienić mecz wchodząc na boisko z ławki. Dziś to pokazał, a w przerwie poprawił mnie, że źle wymawiam nazwisko Azpi, więc mam od niego sporą pomoc.