Souček skóroval proti Brightonu, stačilo to pouze na remízu
Souboj West Hamu s Brightonem měl jasného favorita v podobě domácího londýnského týmu, jenže první poločas tomu vůbec neodpovídal. Kladiváři se nedostali k vážnějšímu ohrožení brány a ani jednou na ni nevystřelili. To hosté se v 44. minutě zásluhou Maupaye dostali do vedení.
Po přestávce už domácí zlepšili hru i díky střídajícím Jarmolenkovi a Lanzinimu. Druhý jmenovaný po hodině hry nasměroval míč na Benjamina Johnsona, a ten ho poslal do pravé šibenice.
Místo dokonaného obratu ale přišla gólová odpověď hostů. Lewis Dunk deset minut po Johnsonovi vrátil Brightonu vedení, což posvětil i rozhodčí po zhlédnutí videa, jelikož nebylo jisté, zda gólu nepředcházela ruka.
West Ham nechtěl dát svou kůži zadarmo a přišla další chvilka slávy pro Tomáše Součka. V 82. minutě si naskočil na centr od rohového praporku a hlavou vyrovnal. V závěru zápasu byl při chuti a dostával se do nebezpečných pozic, ale ani on, ani nikdo jiný už neskóroval, takže oba týmy braly bod za remízu 2:2.
Výsledky nedělní Premier League:
Leeds - Burnley 1:0 (1:0)
Branka: 5. Bamford (pen.)
West Ham - Brighton 2:2 (0:1)
Branky: 60. Johnson, 82. Souček - 44. Maupay, 70. Dunk
Liverpool - West Brom - 1:1 (1:0)
Branky: 12. Mané – 82. Ajayi
Wovlerhampton - Tottenham 1:1 (0:1)
Branky: 86. Saïss – 1. Ndombèlé