Другие новости Заставны и Черновицкой области на этот час
Добавь свою новость бесплатно - здесь
Свежие новости, не только Заставны и Черновицкой области сегодня от СlicksСloud


Опубликовать свою новость бесплатно - сейчасУкраїнські художники: найвідоміші художники минулого і сьогодення

64

Українські художники, які народилися, жили і творили в Україні. Сучасні художники і великі творці з минулого.

Багато відомих художників, що народилися в Україні, через різні геополітичних змін змушені були покинути рідні краї, були забуті або зараховані до інших національностей.

На жаль, український живопис не міг розвиватися так активно, як італійський чи французький, але це не означає, що його зовсім немає. Багато сучасних українських художників отримали визнання далеко за межами своєї рідної країни.

Давид Бурлюк

Російський художник і поет українського походження був уродженцем Харкова, Семіротовского хутора. В його родині були і інші відомі імена поетів і художників — молодші брати Микола і Володимир Бурлюки.

Давид Бурлюк. Фото з сайту Віртуальний російський музей

Художника вважають основоположником футуризму, а його картини продавалися за кордоном за пристойні суми. До слова, його картини були найдорожчими серед українських художників. Найбільш дорогою стала картина «Посадка рису», на американському аукціоні Sotheby's вона була продана за рекордні 650 000 доларів. Навчатися живопису український художник почав в Одесі, після переїхав до Мюнхена з братом, а після в Париж. Там він навчався в Школі витончених мистецтв Фернана Кормона. Перша світова минула художника, так як він не мав лівого ока (дитяча травма) і не міг служити в армії. Через деякий час вставне скляне око стало його візитною карткою.

Після цього повернувся в Росію, був знайомий з Маяковським, писав вірші і друкувався в газетах, іммігрував до Сибіру, а після в Японію.

З 1922 року Бурлюк жив і творив в Нью-Йорку. У 60-х він досить часто виставлявся в американських великих містах: Сан-Франциско, Нью-Йорку, Вашингтоні, Сіетлі, Лос-Анджелесі.

Картина, Фото з сайту Артхив

На згадку про великого українського художника встановлено меморіальну плиту в місті Одеса та Казань. Також щорічно Міжнародна академія Заумі вручає поетам премію імені Давида Бурлюка за продовження традицій футуризму.

Марія Костянтинівна Башкирцева

Одна з найвидатніших художниць 19 століття народилася в 1858 році в Полтавській губернії (нині область), село Гавронці. З раннього дитинства дивилася репродукції відомих художників, малювала сама, красиво танцювала, співала, грала на арфі, роялі, гітарі, органі, цитрі і мандоліні. Сім'я художниці була освіченою та інтелігентною. В юному віці переїхала в Париж і почала брати уроки в художній Академії Жюльєна, писала статті в паризькі видання, малювала побутові сцени і портрети. У 1876 році Башкирцева приїхала погостювати на батьківщину і писала в своєму щоденнику про красу рідної Полтавщини, Диканьки, які могли б позмагатися з красою вілл Риму, Боргезе і Доріа. Також вона відвідала Київ, Харків і Санкт-Петербург.

Марія Башкирцева. Автопортрет. Фото з сайту Культура.рф

Важка хвороба — туберкульоз — змусила художницю вести усамітнений спосіб життя, вона постійно сиділа вдома і малювала. Здавалося б, про славу, яку вона так мріяла з раннього дитинства, можна забути. Але незадовго до смерті про її талант дізналися у Франції. Через рік після смерті жіноча асоціація Pintoras y Escultoras організувала виставку на честь Башкирцевої.

Картини художниці виставляються в Луврі, Парижі, Орсе, Канаді, Чикаго і Україні.

Соня Делоне

Уродженка Одеси єврейської національності, справжнє ім'я художниці Сара Штерн. Вона стала першою жінкою в історії, яка за життя удостоїлася виставки в Луврі в 1964 році, а також відіграла важливу роль у формуванні та розвитку абстракціонізму. На її творчість сильно вплинули такі знамениті художники, як Вінсент Ван Гог, Анрі Матісс, імпресіоністи Поль Гоген і інші. Вона була знайома з Пабло Пікассо, Робером Делоне, який в подальшому став її другим чоловіком.

З 20-х років 19 століття вона була дуже впливовою жінкою-художником в Парижі, спілкувалася з дадаїстами і шанувальниками сюрреалізму. Відкрила своє ательє, стала великим майстром арт-деко, розробляла дизайни тканин, її знахідки використовувалися часто в рекламі, кераміці, сценографії.

Олександра Екстер (Григорович)

Видатна художниця, одна з найбільш значних персон в арт-деко, жінка, що зуміла зв'язати російський авангард і кубофутурізм, з французьким кубізмом і італійським футуризмом.

Народилася в Російській імперії, а в трирічному віці її сім'я оселилася біля Черкас, в місті Сміла. Рідною стала для Олександри київська гімназія святої Ольги, пізніше вона вчилася в Київському художньому училищі.

Фото Олександри Екстер, сайт BirdInFlight

Пізніше, після заміжжя, влаштовувала тематичні зустрічі для художників у себе вдома. У 1906-1908 роках викладала в столичному художньому училищі та одночасно працювала в Парижі, де і провела свої останні роки. Такі великі і заслужені художники, як Пікассо, Жорж Брак, Арденго Софіфі і багато інших поважали Екстер.

Марчук Іван Степанович

83-річний і нині живий народний художник України, живописець Іван Марчук один з найбільш видатних художників сучасності. Мало кому з його співвітчизників вдається похвалитися такими результатами за життя. У 2007 році він увійшов до журналу Daily Telegraph в список-рейтинг 100 видатних геніїв нашого часу.

Марчук народився в Волинському воєводстві (тоді ще Польща, нині Тернопільська область), навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва, після жив в Києві.

Іван Марчук, Фото з сайту 24 канал

Спілка художників України з початку довгий час не хотіла приймати в свої кола, так як його стиль не вписувався в рамки того часу. Його роботи — це композиції з портретами, квітами, елементами сюрреалізму, гіперреалізму, казкові і загадкові пейзажі, абстрактні і експресіоністські композиції.

Довгий час він не знав, що малює в такому ж стилі, як американець Марк Тоби, через повну ізоляцію СРСР від зовнішнього світу. А на першій виставці нонконформізму в 1979 році його картини сподобалися мистецтвознавцю Роланду Пенроуз, який досліджував творчість Пікассо.

Картина Івана Марчука, Фото з сайту Пінтерест

З того моменту у художника почався розквіт. Він удостоївся звання почесного громадянина Тернополя і Києва, лауреата Національної премії Т. Г. Шевченка, члена Золотої гільдії Римської академії мистецтва, входить в «Кращі художники 20 і 21 століття». Його роботами є близько 5 000 полотен.

Микола Івасюк — видатний художник Буковини

Микола Іванович народився в 1865 році селі Заставна, на Буковині (Чернівецька область) в родині столяра. Навчався в Чернівецькій вищій школі, після в Віденської академії мистецтв. Потім в Мюнхені, де познайомився з Рєпіним в 1893 році. Тоді він показав великому художнику свій ескіз майбутньої картини «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», який Рєпін досить високо оцінив.

Картина «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», Фото з сайту Артхив

Він писав картини в історичних жанрах, створив серію портретів відомих українських культурних діячів, створював плакати і малюнки для ВУФКУ. Також працював над створенням серії поштових марок для УНР.

У 1937 році органи НКВС безпідставно заарештували художника і в липні того ж року розстріляли.

Гайдук Віктор

Віктор Кирилович (1926-1992), брат Зінаїди Гайдук — один з найзнаменитіших пейзажистів Запоріжжя, писав чудові краєвиди рідних околиць і натюрморти, працював в жанрі станкового живопису, член Спілки художників СРСР з 1963 року. Його знають і за межами України, роботи зберігаються в приватних колекціях, а також у Запорізькому обласному художньому музеї.

Картина, Фото з сайту ЕвроАрт

Надія Білокінь

Прославлена художниця Дніпропетровська Надія Авраамовна (1893-1981) — майстер петриківського розпису. Вона — учасниця всеукраїнських та міжнародних виставок, які відкрили всьому світу самобутнє мистецтво розпису, що є невід'ємним символом України.

Її народні роботи зберігаються в одному з найстаріших музеїв країни — дніпропетровському художньому музеї, в одеському та інших музеях. На її батьківщині створена галерея, присвячена Надії Білокінь.

Приклад петриківського розпису. Фото з сайту Арт-студії

Віктор Ковтун

Це один з найбільш знаменитих художників Харківщини, його високо оцінюють багато пейзажистів. Народився він в селі Мезин, недалеко від Чернігова в сім'ї селян в 1958 році. Навчатися поїхав до Харкова в ХХПІ, де пізніше викладав. З 1988 року є членом СХУ, членом-кореспондентом Петрівської академії мистецтв і наук Санкт-Петербурга та інших вузів мистецтва.

Портрет Віктора Ковтуна, Фото з сайту Музей українського живопису

Він пише в стилі реалізм, класицизм, традиційний стиль — харківські та чернігівські краєвиди, портрети маслом, натюрморти. Багато з його картин знаходяться в колекціях відомих політиків і бізнесменів, як української еліти, так і іноземної. Виставки Ковтуна проходили і в Україні, і за кордоном, в тому числі в Китаї, де живе багато його учнів.

Графік і монументаліст Роман Мінін

Уродженець Донбасу, але після закінчення Худпрому живе і працює в даний час так само в Харкові. Знаменитий в Європі, успішно просуває сучасне українське мистецтво, а кілька років тому його назвали найбільш перспективним молодим художником країни. Брав участь в проектах стріт-арту, присвятив одну зі своїх виставок шахтарям, нагороджений медаллю «Талант і покликання», від Світового альянсу «Миротворець».

Роман Мінін, Фото з сайту Bit.ua

Є дуже яскравим представником сучасних художників, створив СМС і Трансмонументалізм, активно використовує в своїх виставках віртуальну і доповнену реальність. Його виставки проходили у Франції, Бельгії, Польщі, Швейцарії, Австрії, Італії, Москві, а також по Україні.

Дар'я Денисова

Корінна харків'янка — сучасна художниця, також одна з молодих художників, яка входить в кращі ілюстратори дитячих і дорослих книг, мандрівниця і явна оптимістка. Своє мистецтво вона називає Хеппі Арт. Її роботи люблять багато харківських дітей, вся Україна, Індія, Сполучені Штати та Ізраїль.

Дар'я Денисова з картинами. Фото з офіційного сайту художниці

З 2015 року вона є членом молодіжного союзу художників України. Картини наповнені теплом і затишком, дарують найприємніші враження від перегляду.

***

У нашій статті ви дізналися трохи з життя і творчого шляху українських художників. Це маленька часточка тих, хто жив, живе і створює українське мистецтво, творить і робить світ красивішим. Ці великі люди можуть зробити хорошу конкуренцію зарубіжним колегам.

Читайте на 123ru.net

Реклама (статьи на 123ru.net):

Таблоид новостей

Всё, что пишут о Заставне, в Черновицкой области, для Заставны и для всех тех, кому это просто интересно, — в наших лентах новостей от первого лица, без какой бы то ни было цензуры, без приоритетов редакторов, без зависимости от политической конъюнктуры, настроений, течений и обстоятельств. Наш читатель вправе знать всю правду и, поэтому: наш читатель - всегда прав!


На 123ru.net все новости (в том числе и ваши) доступны в переводе на практически любой из популярных языков мира. Для перевода достаточно выбрать из списка языков, размещённого в шапке сайта, интересующий Вас. Перевод выбранной страницы мы осуществим мгновенно в автоматическом режиме и с индексацией через поисковые системы. Читайте новости на языках мира у нас в режиме онлайн. 123ru.net — Ваш мир без границ и языковых барьеров! А с недавнего времени мы добавили и новости по разделам, категориям, интересам и блогам, что позволяет получить пользователю сервиса не только оперативную, но и альтернативную информацию по интересующей теме со всего мира, от совершенно разных независимых популярных и не очень источников на одной странице. Сервис также позволяет просмотреть всю ленту новостей по каждому источнику информации отдельно в формате календаря за любую выбранную дату и период.Товары и услуги в Заставне и Черновицкой области от рекламодателей

(что и где купить сегодня в регионе)
Недавно просматривали в рекламных предложениях:
123ru.net — поисковый источник актуальной информации не только о повседневной жизни Заставны и городов Черновицкой области, новостях, событиях и происшествиях, но и партнёрская интернет-витрина актуальных товарных предложений с доставкой в Заставну. Ежедневно на нашем сайте появляется, обновляется и дополняется самая свежая информация о товарах и услугах, акциях и скидках на самые разные темы от недвижимости и автомобилей до различных ежедневных услуг, мобильных приложений и самых свежих предложений местных интернет-магазинов и предприятий фактически по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Всегда — живая информация, всегда — актуальные цены. 123ru.net — только свежие интернет-предложения в регионах (ежеминутное обновление в режиме онлайн). Кто не успел — тот опоздал, кто опоздал — тот отстал! Будь в курсе нового — цени время! Промедлишь ты, другой успеет! 123ru.net — новый формат подачи информации, новый формат нового времени! В каждом слове — значение, в каждом баннере — смысл! Вся интернет-витрина — здесь.


Последние новости на сегодня по Заставне, частные объявления, самые полные ленты новостей от наших постоянных авторов в мобильном формате, календарный архив событий в России, Украине и мире, популярные разделы: Происшествия, Спорт, Авто, Гламур, Блоги и другие с прямыми переходами на первоисточники - просто, доступно, удобно уже сегодня и сейчас на платформе 123ru.net. Ни один ваш отзыв, комментарий не останется незамеченным. Мы восприимчивы к любым критическим замечаниям и предложениям с вашей стороны 24 часа в сутки и все 7 дней в неделю без выходных и перерывов на обед. Мобильный вариант проекта — здесь.


Новости последнего часа в Заставне и Черновицкой области

Топ-10 новостей в Заставне (Черновицкая область) за сегодня на этот час:


123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Заставны — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Заставны или других населённых пунктов Черновицкой области мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Заставне можно самостоятельно через форму.


Другие популярные новости дня сегодня

Топ-4 анонсов новостей от партнёров:

 

123ru.net — ежедневник главных новостей Заставны и Черновицкой области. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Заставны — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Киеве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.