Добавь свою новость бесплатно - здесь


Опубликовать свою новость бесплатно - сейчас


Добавить свою новость можно бесплатно сейчас - здесь

Облаштувати не можна закрити

До редакції «Галицького кореспондента» звернувся небайдужий прикарпатець Михайло Цибух. Чоловік побачив нелегальне сміттєзвалище між селами Різдвяни та Німшин, які належать до Старомартинівської сільської ради та розташовані між лісом і Дністром, і обурився.

The post Облаштувати не можна закрити appeared first on Галицький Кореспондент.

До редакції «Галицького кореспондента» звернувся небайдужий прикарпатець Михайло Цибух. Чоловік побачив нелегальне сміттєзвалище між селами Різдвяни та Німшин, які належать до Старомартинівської сільської ради та розташовані між лісом і Дністром, і обурився.

Проблема району

«Я не мешканець району, але є свідком жахливої екологічної проблеми. Їхав якось у гості і побачив, як вивантажують сміття на дорозі, що веде до річки. Дізнався, що проблема із сміттям є давно, та, незважаючи на звернення громадян і безпосередньо сільської ради, ніхто її не вирішує», – розповідає небайдужий прикарпатець.

Журналістка «Галицького кореспондента» вирішила перевірити цей факт. Вона виїхала на місце, вказане паном Михайлом, і побачила сміття, яке справді висипали посеред дороги, що веде до річки. У Старомартинівській сільській раді, до якої належить територія полігону, пояснили, що вже не перший рік борються з цим стихійним сміттєзвалищем.

«Там уже все завалено до виходу. Ми нічого не можемо зробити, нам належить тільки ділянка. Неодноразово ми зверталися до Галицької районної ради і до КП «Житловик» (бурштинське комунальне підприємство – ред.), але ніякого результату немає, тому що нема куди возити сміття. Ми надсилали прохання упорядкувати територію, на що не було ніякої реакції. Весь Галицький район зсипає сміття на цьому полігоні», – каже голова Старомартинівської сільської ради Ольга Харів.

Може бути гірше

До речі, в «Житловику» не приховують, що звозять сюди сміття. Визнають, що цей полігон не має ані проекту, ані експертизи, проте вони за власним бажанням опікуються ним та підтримують його «в належному стані». Вже багато років вони хочуть усе це привести до ладу. Ще у 2012-му «Житловик» подавав проект, щоб поставити тут сортувальну лінію, а Бурштинська міська рада планувала скерувати сюди кошти. Проте депутати не дозволили. Як наслідок, сміттєзвалище працює нелегально. Але більш-менш впорядковане – на їхню думку.

Щодо висипаного сміття на дорозі, директор комунального підприємства «Житловик» Віктор Марчук пояснює, що причиною стала несправність трактора. Коштів на нову техніку або її оренду в них немає, тому ремонтують стару. Відтак, каже, скоро  впорядкують і ділянку.

На жаль, інших місць для вивезення сміття нема. Ані на франківське сміттєзвалище, ані на рогатинське брати сміття з Галицького району не хочуть. Мовляв, місця нема. Відтак, каже Марчук, якщо це нелегальне сміттєзвалище закриється, то весь Галицький район не матиме куди звозити сміття і постане ще більша проблема: будуть забруднювати річки, ліси, скидати сміття в поле…

Потрібні дослідження

Депутат обласної ради від Бурштина та член екологічної комісії Андрій Іваськів підтвердив факт проблеми з «полігоном» між селами Різдвяни та Німшин: «Так, дійсно, така проблема є, і в першу чергу це є відповідальність Галицьких міської ради та райдержадміністрації. Раніше була спроба вирішити питання, навіть хотіли поставити сміттєпереробний завод, та зараз через проблему з технічною документацією питання відклали».

Зауважимо, що за інформацією експерта з питань екології Володимира Красноштанова, на Прикарпатті є 27 полігонів, які контролюють. «Полігон відходів – це технологічна споруда, для облаштування якої потрібно провести низку досліджень. А саме: перевірити, що є під полігоном, чи нема там піску, шутру. Це споруда, яка повинна мати проект та експертизу проекту», – каже Красноштанов.

Еколог додає, що відсутність проекту та експертизи є порушенням земельного законодавства. А те, що сміття викидають за межі полігону, є порушенням природоохоронного законодавства. Він акцентує, що фільтрат, який утворюється в смітті, буде стікати в річку, яка є поблизу. І це є великою проблемою.

Припинити можна, а що далі?

Однією з причин занедбаного довкілля в регіонах України є брак коштів на їх охорону. Насправді кошти є, але вони не завжди йдуть у потрібне русло і не завжди ефективно використовуються. Тільки за 2018 рік Галицький район розподілив 94 млн. гривень. Це значна сума, яка уможливить покращення стану довкілля, якщо ухвалити запропоновані рішення на користь справді важливих проблем забруднення, щоб домогтися максимального ефекту. На жаль, ці гроші не завжди працюють на довкілля, про що й свідчить проблема з незаконним сміттєзвалищем між селами Різдвяни та Німшин, яким опікується бурштинське КП «Житловик».

Однак, в першу чергу, для цього варто об’єднатися і діяти разом. Бо, як пояснюють у Галицькій районній раді, ці кошти розподіляє Бовшівська сільська рада (адже на їх території є найбільший забруднювач) між своєю сільрадою, Бурштином, Більшівцівською ОТГ та містом Галич. А вони вже витрачають кошти на свій розсуд. Часто гроші йдуть на вирішення дрібних проблем.

До районної ради потрапляє тільки 40% коштів, які згодом розподіляють між сільськими радами. Постійна комісія визначає пріоритети розподілу коштів, часто це робиться на запити розпорядників коштів чи сільських рад. Зауважимо, що Старомартинівська сільська рада, на території якої розташований полігон, не робила такі запити 2019 року. Але якщо земля не оформлена під сміттєзвалище, то вони й не могли їх робити. Та зауважимо, що вони можуть робити запити на вивезення твердих побутових відходів…

Як районний центр Галич, так і весь район сміття звозить на це стихійне сміттєзвалище. Попри те, що документів на це нема жодних. До речі, в Галицькій районній раді кажуть, що шматок землі для цього сміттєзвалища був виділений за минулої влади, але от проекту, експертизи чи документа про це немає.

«Зараз ділянки для нового полігону в районі немає, а питання з технікою та сміттям на вулиці вже вирішено. Для узаконення сміттєзвалища за всіма нормами потрібно, щоб земля була відведена під нього. Якщо говорити про якісь санкції за ці порушення, то можна все припинити, але що буде далі? Це питання потрібно вирішувати в комплексі, а це нелегко, відомо, що кожен район зараз має таку ж проблему. Сміття потрібно десь захоронювати, а де, не знає ніхто», – пояснює ситуацію голова Галицької райради Павло Андрусяк.

Крім цього, голова додає, що в цій проблемі є чотири суб’єкти, які повинні її вирішувати: це КП «Житловик» та безпосередньо Бурштинська міська рада, Старомартинівська сільська рада, Галицька районна рада та частково обласна рада. Ключовим є рішення Старомартинівської сільської ради про відведення ділянки під сміттєзвалище, а отримати таке рішення загалом проблематично. А будувати сміттєзвалище чи сміттєпереробний завод можна тільки на ділянці, відведеній під це.

Днями у районній раді має відбутися нарада стосовно цього питання. Голова районної ради запропонував  журналісту «Галицького кореспондента» бути присутнім з усіма зацікавленими особами та обговорити питання полігону.

Євгенія ЦЬОКА

The post Облаштувати не можна закрити appeared first on Галицький Кореспондент.

Читайте на 123ru.net
Загрузка...


Загрузка...

Таблоид новостей DirectAdvert - доход для вашего сайта

На 123ru.net все авторские, только что опубликованные новости доступны в разделе "Пользователи сайта", а также в городе, в котором данная новость опубликована. Кроме того, наиболее интересные и популярные на сегодня новости (рейтинг определяется по времени публикации и количеству посетителей, которые просмотрели публикацию на данный момент) бесплатно транслируются в автоматическом режиме на страницах партнёрского таблоида (только для новостей с изображениями, прикреплёнными к новости и имеющих достаточное для публикации разрешение и размер). Для трансляции в таблоиде, при публикации не забудьте выбрать раздел новости, в котором Ваша новость и будет впоследствии отображаться. 123 Новости (раз, два, три) - мгновенная публикация новостей из первых уст с ежеминутным обновлением. Первые новости - в первых строках!

Мы отбираем самое интересное, самое актуальное и востребованное именно сейчас, именно в том городе и регионе, где это происходит. Каждый пользователь сайта в любой момент может опубликовать свою новость в автоматическом режиме без модерации с нашей стороны, соблюдая лишь элементарные правила корректности в высказываниях и общепринятые нормы морали. Стать нашим корреспондентом в любом городе можно прямо сейчас.Мы не берём денег не только за публикации Ваших новостей, сообщений и объявлений, но и рекламу Ваших публикаций на страницах наших таблоидов на всех языках мира. На сегодня наши услуги совершенно бесплатны для всех без исключения пользователей сайта.

Всё, что пишут о , в , для Вашего города и для всех тех, кому это просто интересно, — в наших лентах новостей от первого лица, без какой бы то ни было цензуры, без приоритетов редакторов, без зависимости от политической конъюнктуры, настроений, течений и обстоятельств. Наш читатель вправе знать всю правду и, поэтому: наш читатель - всегда прав!


На 123ru.net все новости (в том числе и ваши) доступны в переводе на практически любой из популярных языков мира. Для перевода достаточно выбрать из списка языков, размещённого в шапке сайта, интересующий Вас. Перевод выбранной страницы мы осуществим мгновенно в автоматическом режиме и с индексацией через поисковые системы. Читайте новости на языках мира у нас в режиме онлайн. 123ru.net — Ваш мир без границ и языковых барьеров! А с недавнего времени мы добавили и новости по разделам, категориям, интересам и блогам, что позволяет получить пользователю сервиса не только оперативную, но и альтернативную информацию по интересующей теме со всего мира, от совершенно разных независимых популярных и не очень источников на одной странице. Сервис также позволяет просмотреть всю ленту новостей по каждому источнику информации отдельно в формате календаря за любую выбранную дату и период.


Товары и услуги от рекламодателей

(что и где купить сегодня в регионе)


Недавно просматривали в рекламных предложениях:

Новости последнего часа

Топ-10 новостей за сегодня на этот час:

123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Вашего города — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Вашего города или других населённых пунктов Вашего региона мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в можно самостоятельно через форму.


Другие популярные новости дня сегодня

Топ-10 анонсов новостей от партнёров:

 

Жёлтые страницы (происшествия, скандалы, юмор и курьёзы):
123ru.net — ежедневник главных новостей Вашего города и Вашего региона. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Вашего города — на порталах News-Life.ru и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Москве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.