Загрузка...
Добавь свою новость бесплатно - здесь

Новости за 13.08.2018

Добавить свою новость можно бесплатно сейчас - здесь
Август
2018

Новые комментарии


Лента светских новостей (слухи, сплетни, сарафанное радио, шоу-бизнес, рейтинги)


Polsatnews.pl 

Kierowcy ciężarówek zapowiadają protest. Będą jeździć wolno, bez wyprzedzania, zablokują prawy pas

W piątek od godziny 7 do 20 kierowcy ciężarówek przeprowadzą strajk włoski. Będą utrzymywać prędkości o 10 km/h niższe niż maksymalna. W terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, poza nim 60 km/h, a na autostradach 69 km/h - stąd nazwa akcji Protest69. Kierowcy nie będą również wyprzedzać na drogach dwujezdniowych, co ma zablokować prawe pasy ruchu. Protest jest odpowiedzią na policyjną akcję TIR.

Polsatnews.pl 

Trump zaakceptował zwiększenie budżetu Pentagonu

Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek ustawę o budżecie Pentagonu, która przewiduje zwiększenie wydatków na siły zbrojne; ich budżet wyniesie 716 mld dol. w roku finansowym 2019.

Polsatnews.pl 

Katowice: chciał sprzedać pocisk na złom, ewakuowano pobliskie bloki

Około 100 osób musiało opuścić swe budynki z powodu pocisku moździerzowego w Katowicach przy ul. Strzelców Bytomskich. Po kilku godzinach do nich wróciły- wezwani na miejsce pirotechnicy uznali, że pocisk nie mógł wybuchnąć - była to jedynie pusta skorupa.

Polsatnews.pl 

Lekarze zapowiedzieli "czarne listy" pacjentów. Przyjrzy się temu Urząd Ochrony Danych Osobowych

Tworzenie listy niesolidnych pacjentów, zapowiedziane przez lekarzy, to praktyka, która wzbudziła zastrzeżenia organu ds. ochrony danych osobowych. Prezes UODO poinformował w poniedziałek, że z urzędu zajmie się tzw. czarnymi listami pacjentów (mają być widoczne w serwisie niesolidnypacjent.pl) i zapowiedział niezwłoczne działania mające wyjaśnić sprawę.

Polsatnews.pl 

Kilkanaście tysięcy pieszych pielgrzymów dotarło na Jasną Górę

Kilkanaście tysięcy pielgrzymów z różnych części kraju dotarło w poniedziałek na Jasną Górę. Na dwa dni przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do sanktuarium przybyło kilkanaście pieszych pielgrzymek, m.in. z Kalisza, Radomia i Rzeszowa.

Polsatnews.pl 

Cała zmiana celników z przejścia granicznego Białorusi z Polską zatrzymana. Zarzuty: m.in. łapówki

Celnicy pracujący na przejściu granicznym Bruzgi na granicy białorusko-polskiej (naprzeciwko polskiego punktu odpraw w Kuźnicy Białostockiej) zostali zatrzymani. Serwis hrodna.life informuje, że do aresztu trafiła cała pracująca na przejściu zmiana. Do akcji służb specjalnych z Mińska, najprawdopodobniej białoruskiego KGB, miało dojść w pierwszych dniach sierpnia.

Polsatnews.pl 

Irackie media: Państwo Islamskie ma nowego lidera

Iracka telewizja al-Sumaria podała w poniedziałek, że lider Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadi został ciężko ranny w nalocie irackim we wschodniej Syrii. Według źródeł wywiadowczych, na które powołuje się al-Sumaria, IS miało wybrać nowego lidera.

Polsatnews.pl 

Błaszczak w TV Trwam: parada sodomitów w Poznaniu. "Normalne tylko to, co po bożemu skonstruowane"

Język nienawistny, poniżający (...), to nie standard ministrów obrony w krajach NATO, ale charakterystyczny dla putinowskiej Rosji - komentuje na Twitterze poseł PO Michal Szczerba słowa szefa MON Mariusza Błaszczaka o Marszu Równości w Poznaniu. Minister mówił też o antypolskiej postawie włodarzy niektórych miast, które przed II wojną światową były na terytorium Niemiec.

Polsatnews.pl 

W Tunezji kobiety mają zacząć dziedziczyć na tych samych zasadach co mężczyźni

Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi ogłosił plan przedłożenia parlamentowi projektu ustawy zrównującej kobiety i mężczyzn w prawie do dziedziczenia. Obowiązujące w Tunezji prawo, które w większości opiera się na prawie islamskim, stanowi, że co do zasady mężczyzna dziedziczy dwa razy więcej niż kobieta o tym samym stopniu pokrewieństwa.

Polsatnews.pl 

Agent FBI zwolniony za SMS-y krytykujące Trumpa

Doświadczony agent FBI Peter Strzok, który pisał krytyczne SMS-y na temat Donalda Trumpa, został zwolniony z pracy; wcześniej z tego samego powodu odsunięto go od śledztwa ws. Russiagate - podaje w poniedziałek The Hill.

Polsatnews.pl 

Królowa soulu Aretha Franklin w bardzo poważnym stanie

Aretha Franklin, amerykańska wokalistka, nazywana królową soulu, od ośmiu lat chorująca na raka, jest w ciężkim stanie - poinformował w poniedziałek dziennikarz i przyjaciel rodziny Roger Friedman. Wiadomość tę potwierdziły amerykańskie telewizje. 76-letnia Franklin jest poważnie chora - napisał Friedman. Jej rodzina prosi o modlitwę i uszanowanie prywatności - dodał.

Polsatnews.pl 

Czy całej opozycji uda się zjednoczyć przed wyborami samorządowymi? "Tak czy Nie" godz. 20:00

PO z Nowoczesną, a w poniedziałek o porozumieniu przed wyborami samorządowymi poinformowali Janusz Korwin-Mikke z partii Wolność i prezes stowarzyszenia Skuteczni, poseł niezrz. Piotr Liroy-Marzec. W programie Tak czy Nie o tym, czy całej opozycji uda się zjednoczyć przed wyborami samorządowymi, rozmawiać będą Marek Jakubiak z Kukiz15 i kandydat SLD na prezydenta Warszawy Andrzej Rozenek.

Polsatnews.pl 

Decyzja prezydenta w sprawie weta nowelizacji kodeksu wyborczego w najbliższych dniach

Prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowego spotkania wysłuchał uwag organizacji apelujących o weto do nowelizacji Kodeksu wyborczego dot. ordynacji do PE. - Niemożliwe jest podpisanie ustawy, która w ten sposób ogranicza prawa wyborcze Polaków; jestem osobiście przekonany, że prezydent Andrzej Duda ją zawetuje - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polsatnews.pl 

Producent dżinsów Wrangler i Lee podzieli firmę, bo Amerykanki zmieniły upodobania - wolą legginsy

Amerykańska korporacja odzieżowa VF, właściciel takich marek jak Wrangler i Lee, chce wydzielić ze swych struktur dział wytwarzający ubrania dżinsowe. Koncern ma się skoncentrować na szybko rozwijającej się branży produktów sportowych. Podział firmy VF wynika ze zmiany upodobań Amerykanek, które coraz częściej zamieniają dżinsy na legginsy.

Polsatnews.pl 

Wypił z dwoma kolegami 2 l wódki i po 4 piwa. Wsiadł do auta i potrącił córkę, zabił jej koleżankę

Był tak pijany, że można go było przesłuchać dopiero dobę po zatrzymaniu. 44-letni mężczyzna zeznał, że razem z dwoma kolegami wypił dość dużą ilość alkoholu. 2 litry wódki i po 4 piwa. Pijany usiadł za kierownicą i wjechał w siedzące przy drodze dwie dziewczynki - swoją 9-letnią córkę i jej o rok starszą koleżankę. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz przyznał się do winy.

Polsatnews.pl 

Zawiadomienie do ABW i UOKiK ws. sprzedaży cukru poniżej kosztów produkcji przez zachodnie cukrownie

Szef sejmowej komisji rolnictwa Jarosław Sachajko (Kukiz15) składa zawiadomienie do ABW i UOKiK ws. sprzedaży w Polsce cukru poniżej kosztów produkcji przez zachodnie cukrownie. Według posła Kukiz15, to celowe działanie zachodnich koncernów w celu zniszczenia kolejnej branży w Polsce. Jego zdaniem, trudno sobie wyobrazić, aby koszty produkcji cukru wynosiły poniżej 1,2 zł/kg.

Polsatnews.pl 

Belgia: część sklepów wycofała czekoladki ze sprzedaży. Z powodu upałów

Za gorąco na czekoladę. W ojczyźnie tego przysmaku - Belgii - ze sklepów poznikały czekoladowe specjały. Nie dlatego, że brakuje chętnych - wręcz przeciwnie. Po prostu upał i czekolada nie idą w parze. Sprawie przyjrzała się korespondentka Polsat News w Belgii Dorota Bawołek.

Polsatnews.pl 

Ważą się losy dzików z zoo w Cyganówce. Lekarz weterynarii wrócił tam z kontrolą ws. ASF

Bądź lekarzem, nie grabarzem - krzyczeli obrońcy zagrody do Andrzeja Korysia, powiatowego lekarza weterynarii, który po raz drugi przyjechał tam z kontrolą. Dwa tygodnie temu nie został wpuszczony. Jak podejrzewają obrońcy zoo, lekarz dąży do zabicia części zwierząt. Wszystko przez rozprzestrzeniający się w okolicy wirus afrykańskiego pomoru świń.

Polsatnews.pl 

Co najmniej 120 osób zginęło w walkach w Afganistanie

- Życie straciło około stu afgańskich policjantów i żołnierzy i od 20 do 30 cywilów - powiedział minister na konferencji prasowej w Kabulu. Dodał, że po stronie talibów śmierć poniosło 194 wrogich bojowników, w tym 12 ich głównych dowódców, a 147 bojowników zostało rannych. Wśród zabitych są bojownicy z Pakistanu i Czeczenii, a także Arabowie.

Polsatnews.pl 

Pożar magazynu z olejem napędowym w Mińsku Mazowieckim

- Płoną dwa budynki w przedsiębiorstwie budowlanym, pożarem objęte są również cztery samochody ciężarowe - poinformował Polsat News Kamil Płochocki, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Jeden budynek to magazyn, a w drugim składowano olej napędowy. Nikt na szczęście nie został poszkodowany.

Polsatnews.pl 

Komisja Europejska ostrzega, że spadek kursu tureckiej waluty może się odbić na europejskich bankach

- Zdajemy sobie sprawę z potencjalnego wpływu na europejskie banki rozwoju sytuacji związanej z turecką lirą. Jak to mamy w zwyczaju, nie komentujemy rynkowych wydarzeń. (…) KE dokładnie śledzi rozwój wypadków na globalnych rynkach - w ten sposób na pytanie, czy turecki kryzys walutowy może mieć wpływ na gospodarki eurolandu, odpowiedział w poniedziałek rzecznik KE Christian Spahr.

Всё, что пишут о , в , для Вашего города и для всех тех, кому это просто интересно, — в наших лентах новостей от первого лица, без какой бы то ни было цензуры, без приоритетов редакторов, без зависимости от политической конъюнктуры, настроений, течений и обстоятельств. Наш читатель вправе знать всю правду и, поэтому: наш читатель - всегда прав!


На 123ru.net все новости (в том числе и ваши) доступны в переводе на практически любой из популярных языков мира. Для перевода достаточно выбрать из списка языков, размещённого в шапке сайта, интересующий Вас. Перевод выбранной страницы мы осуществим мгновенно в автоматическом режиме и с индексацией через поисковые системы. Читайте новости на языках мира у нас в режиме онлайн. 123ru.net — Ваш мир без границ и языковых барьеров! А с недавнего времени мы добавили и новости по разделам, категориям, интересам и блогам, что позволяет получить пользователю сервиса не только оперативную, но и альтернативную информацию по интересующей теме со всего мира, от совершенно разных независимых популярных и не очень источников на одной странице. Сервис также позволяет просмотреть всю ленту новостей по каждому источнику информации отдельно в формате календаря за любую выбранную дату и период.

Товары и услуги от рекламодателей

(что и где купить сегодня в регионе)


Недавно просматривали в рекламных предложениях:

123ru.net — поисковый источник актуальной информации не только о повседневной жизни Вашего города и городов Вашего региона, новостях, событиях и происшествиях, но и партнёрская интернет-витрина актуальных товарных предложений с доставкой в Вашем городе. Ежедневно на нашем сайте появляется, обновляется и дополняется самая свежая информация о товарах и услугах, акциях и скидках на самые разные темы от недвижимости и автомобилей до различных ежедневных услуг, мобильных приложений и самых свежих предложений местных интернет-магазинов и предприятий фактически по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Всегда — живая информация, всегда — актуальные цены. 123ru.net — только свежие интернет-предложения в регионах (ежеминутное обновление в режиме онлайн). Кто не успел — тот опоздал, кто опоздал — тот отстал! Будь в курсе нового — цени время! Промедлишь ты, другой успеет! 123ru.net — новый формат подачи информации, новый формат нового времени! В каждом слове — значение, в каждом баннере — смысл! Вся интернет-витрина — здесь.
m.123ru.net — Ваши новости у Вас в кармане. Безграничные возможности публикации частных материалов и общественно-значимой информации в реальном времени с прямыми ссылками на Ваши источники. Совершенно бесплатно, с мобильного телефона или планшета, оперативно, просто, с точной географической привязкой к происходящим событиям, происшествиям и объявлениям. В любой момент, ежеминутно мы предоставляем Вам возможность публикации актуальной информации (заметки, статьи, репортажи с комментариями, фото и видео, частные объявления и т.д.) по любому из городов России, Украины, Белоруссии и Абхазии — совершенно бесплатно.

А теперь Вам доступны новости и на других языках всех континентов.


Калейдоскоп обсуждаемых сегодня новостейПоследние новости на сегодня по Вашему городу, частные объявления, самые полные ленты новостей от наших постоянных авторов в мобильном формате, календарный архив событий в России, Украине и мире, популярные разделы: Происшествия, Спорт, Авто, Гламур, Блоги и другие с прямыми переходами на первоисточники - просто, доступно, удобно уже сегодня и сейчас на платформе 123ru.net. Ни один ваш отзыв, комментарий не останется незамеченным. Мы восприимчивы к любым критическим замечаниям и предложениям с вашей стороны 24 часа в сутки и все 7 дней в неделю без выходных и перерывов на обед. Мобильный вариант проекта — здесь.

Акции, скидки, распродажи, жёлтые новости (16+)
Новости последнего часа

Топ-10 новостей за сегодня на этот час:

123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Вашего города — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Вашего города или других населённых пунктов Вашего региона мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в можно самостоятельно через форму.


Новости и реклама от партнёров

Другие популярные новости дня сегодня

Топ-10 анонсов новостей от партнёров:

 

Жёлтые страницы (происшествия, скандалы, юмор и курьёзы):
123ru.net — ежедневник главных новостей Вашего города и Вашего региона. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Вашего города — на портале News-Life.ru. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. Берегите и цените время. Оно - не повторится!