2017

Новости за 09.09.2017

iSport.cz

Real ztratil body a po kopanci i Marcela, Messi ozářil barcelonské derby

Fotbalisté Realu Madrid ve třetím kole španělské ligy již podruhé ztratili body, když překvapivě remizovali doma s nováčkem Levante 1:1. Na kontě mají pět bodů za výhru a dvě remízy, stejně jako jejich dnešní soupeř, který na stadionu Santiaga Bernabéua bodoval po více než deseti letech. Argentinský kanonýr Lionel Messi hattrickem přispěl k vítězství Barcelony 5:0 v derby nad Espaňolem, který se slavnějším městským rivalem prohrál šesté soutěžní utkání po sobě.

iSport.cz

Překvapení na ME basketbalistů: V osmifinále vypadla Francie i Litva

Francouzští basketbalisté vypadli na mistrovství Evropy už v osmifinále po prohře 81:84 s Německem a nenavážou na medaile z předchozích tří šampionátů. Mistři Evropy z roku 2013 naposledy mezi osmi nejlepšími celky chyběli v roce 1997. Německo je ve čtvrtfinále po deseti letech.

iSport.cz

Fanoušci Chelsea mají nového miláčka. Klubu ale vadí chorál o Moratovi

Fotbalová Chelsea žádá své fanoušky, aby nezpívali chorál o letní posile klubu Álvaru Moratovi, který obsahuje i antisemitský verš. Španělský útočník, který má po úvodních čtyřech kolech anglické ligy na kontě tři góly, příznivce na twitteru požádal, aby respektovali každého.

iSport.cz

Gól proti Slavii? Škoda se divil, střelec přiznal ruku, mluvil také sudí

Fotbalisté Slavie poprvé v této ligové sezoně dostali gól. A hned kolem toho byly velké diskuze. Před přestávkou ho totiž vstřelil olomoucký stoper Václav Jemelka v pádu poté, co míč zasáhl jeho ruku. Takový kontakt přiznal už o poločase, na straně hostů pak vládlo rozladění, svůj komentář připojil po utkání, které skončilo remízou 1:1, také rozhodčí Karel Hrubeš. Jak viděli nejdiskutovanější moment jednotliví aktéři?

iSport.cz

Fotbalisté Slavie poprvé v této ligové sezoně dostali gól. A hned kolem toho byly velké diskuze. Před přestávkou ho totiž vstřelil olomoucký stoper Václav Jemelka v pádu poté, co míč zasáhl jeho ruku. Takový kontakt přiznal už o poločase, na straně hostů pakvládlo rozladění, svůj komentář připojil po utkání, které skončilo remízou 1:1, také rozhodčí Karel Hrubeš. Jak viděli nejdiskutovanější moment jednotliví aktéři?

iSport.cz

Vsetín vstoupil do první ligy výhrou, Krejčík ze Slavie dal čtyři góly

Čtyřmi góly zazářil v úvodním kole první hokejové ligy slávistický útočník Lukáš Krejčík, jenž pomohl Pražanům díky výhře nad Havířovem 5:1 i do čela tabulky. Obhájce vítězství v druhé nejvyšší soutěži Motor České Budějovice, který neuspěl v baráži o extraligu, začal výhrou v Litoměřicích 5:2.

iSport.cz

SESTŘIHY: Kadeřábek pomohl porazit Bayern, Morávek konečně hrál

Tenhle skalp se cení. Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem v sestavě porazili ve třetím kole německé bundesligy mistrovský Bayern Mnichov 2:0. Obě branky vstřelil Mark Uth a stal se prvním hráčem Hoffenheimu, kterému se takový počin proti bavorskému celku povedl. Stejně jako Bayern, také Dortmund poprvé v sezoně ztratil body, když pouze remizoval bez branek na hřišti Freiburgu.

iSport.cz

City zničili Liverpool 5:0, Čech má nulu. United jen remizovali

Fotbalisté Manchesteru City deklasovali ve čtvrtém kole anglické ligy Liverpool 5:0. Svěřenci Pepa Guardioly pokračují v nové sezoně bez porážky a doma nepoznali přemožitele už 14 utkání. Liverpool poprvé prohrál, kouč Jürgen Klopp navíc zažil debakl o pět branek po téměř 11 letech, kdy ještě jako trenér Mohuče musel strávit porážku 1:6 od Brém. Průběh utkání výrazně ovlivnila situace ze závěru první půle, kdy brankáře Edersona brutálním kung-fu kopem sestřelil hostující Mané a byl vyloučen. Jasnou výhru si připsal i Arsenal... Читать дальше...

iSport.cz

Mehanovič dal v prvním zápase gól. Zatím výborné, culila se posila Zlína

Nástup Mirzada Mehanoviče do zlínského angažmá byl stylový. Bosenský ofenzivní záložník po půlhodině pláchnul teplické obraně a pravačkou napálil balon k tyči. O tom, že nastoupí v základu, se přitom dozvěděl až dnes. „Ideální začátek pro mě. Snad to tak bude pokračovat,“ doufala posila Fastavu po výhře nad Teplicemi 2:0.

iSport.cz

Další rekord v Praze! Jepkosgeiová zaběhla 10 km na silnici pod 30 minut

Keňanka Joyciline Jepkosgeiová jako první žena v historii zaběhla 10 kilometrů na silnici pod 30 minut. V Praze vyhrála v čase 29:43. Vlastní světový rekord z jarního pražského půlmaratonu vylepšila o 21 sekund. Mužský závod vyhrál v nejlepším čase letošní sezony 27:10 Keňan Benard Kimeli.

iSport.cz

Vrba vyzrál na Liberec. Nejlepší výkon? Takhle si to představujeme, těšilo ho

Mužstvo celý týden chystal na libereckou taktiku. Pavel Vrba dobře věděl, že severočeský tým vyrukuje na českého vicemistra s vysokým presinkem a ofenzivním fotbalem. Viktoria Plzeň na strategii soupeře dokázala reagovat a soupeře trestala z rychlých brejků. „Jsme spokojení,“ netajil západočeský trenér po výhře 3:0. V šesti ligových kolech po svém návratu na plzeňskou střídačku ještě s mužstvem neztratil jediný bod a s náskokem vede tabulku.

iSport.cz

Nádor, prasklá plíce. Bojovník Kysela je zpět, z prvního doteku dal gól Baníku

V životě bojuje s těžkými překážkami. Obránce Marek Kysela (25) z Jablonce už má za sebou operaci nezhoubného nádoru v hlavě, v minulé sezoně mu v posledním kole v Karviné praskla plíce. Po dlouhé pauze se v 6. kole HET ligy vrátil na hřiště. Ve velké stylu. Hned z prvního doteku s míčem po vystřídání dal v Ostravě hlavou gól. Radost mu kazila jen konečná remíza s Baníkem 2:2.

iSport.cz

Juventus stále bez prohry, s Chievem si poradil hladce 3:0

Fotbalisté Juventusu Turín ani ve třetím kole italské ligy neztratili body. Nad Chievem vyhráli po vlastním gólu Përparima Hetemaje a trefách Gonzala Higuaína a Paula Dybaly 3:0. Juventusu neuškodila ani absence zkušených obránců Giorgia Chielliniho a Andrey Barzagliho.

iSport.cz

Pastrňák posílil Havířov, ale jen na rozbruslení. Pak fandil se „zvěří“

Jednání o novém kontraktu s Bostonem se nepříjemně protahují a útočník David Pastrňák čeká a čeká. Jinak by byl už za mořem v kempu, takhle si nečekaně dlouhý pobyt v Česku alespoň zpestřil v havířovském dresu. Oblékl ho na rozbruslení před prvoligovým duelem AZ na Slavii (5:1 pro domácí) a podpořil tak své rodné město.

iSport.cz

CELÝ SESTŘIH: Olomouc – Slavia 1:1. Mistr ztratil, domácí dali gól po ruce

Na hřištích soupeřů se fotbalistům Slavie v této sezoně nedaří. Potvrdili to i v 6. kole Het ligy, když remizovali 1:1 v Olomouci, na vedoucí Plzeň ztrácejí šest bodů. Do vedení je nejdřív poslal Milan Škoda, před přestávkou však srovnal Václav Jemelka ze situace, která vyvolala debaty. Červenobílí hráči reklamovali ruku. „Narazilo mi to do ramene i do ruky, nakonec to bylo asi trošku rukou,“ přiznal i sám Jemelka v rozhovoru pro O2 Sport o poločase.

iSport.cz

iSport.cz

SESTŘIHY: Plzeň dál bez ztráty, uspěl Zlín, Slavia remizovala v Olomouci

Stále stoprocentní jsou fotbalisté Plzně v probíhající sezoně. Další výhru si připsali na půdě Liberce, který porazili jednoznačně 3:0. V 6. kole Het ligy uspěl i další pohárový zástupce Zlín, který doma porazil Teplice 2:0. Naopak poslední reprezentant českého fotbalu v Evropě Slavia jen remizovala na hřišti Olomouce. Dvoubrankové manko dokázali vymazat hráči Baníku Ostrava proti Jablonci, s nímž remizovali 2:2. Podívejte se na SESTŘIHY ze všech utkání.

iSport.cz

Hvězdy PSG opět nadělovaly, trefili se i Mbappé. Monako schytalo debakl

Fotbalisté Paris St. Germain ve francouzské lize dál válcují soupeře, nyní to odnesly Mety. Duel posledního s prvním skončil vítězstvím PSG 5:1, k němuž ale favoritovi výrazně pomohlo přísné vyloučení domácího Benoita Assou-Ekotta. Do té doby byl stav 1:1. Mistrovské Monako poprvé v sezoně francouzské fotbalové ligy ztratilo body, když prohrálo vysoko 0:4 na hřišti Nice. Dva góly dal útočník Mario Balotelli. Vítězná série knížecího celku skončila po 16 zápasech.

iSport.cz

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Teplice 2:0. Úspěšná generálka na Evropskou ligu

Fotbalisté Zlína porazili po výrazném posílení kádru v šestém ligovém kole Teplice 2:0. Vedoucí gól zaznamenal ve 30. minutě novic v týmu Ševců Mirzad Mehanovič a druhý gól přidal Ibrahim Traoré. Teplice hrály celý druhý poločas bez vyloučeného Alexandara Šušnjara, ale navzdory oslabení soupeře trápily. Pro Zlín bylo utkání generálkou před čtvrtečním vstupem do Evropské ligy, kde se střetnou se Šerifem Tiraspol.

iSport.cz

Petržela zářil, ale v Plzni už nemusel být. Měl jsem svolení jít jinam, přiznal

Jedna z nejvýraznějších tváří Viktorie Plzeň mohla změnit dres. Milan Petržela po výhře v Liberci (3:0) přiznal, že od klubu dostal povolení hledat si jiné angažmá. Zkušený záložník, který se třikrát nevešel ani na lavičku, nakonec na západě Čech vydržel a navíc nabírá formu. Pod Ještědem jednu branku dal, na dvě nahrál a důrazně se přihlásil trenérovi Vrbovi o trvalejší místo v sestavě. „Situace byla taková, že kdybych si něco našel, mohl jsem jít,“ přiznal bývalý reprezentant.

iSport.cz

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 1:0. Půst po 340 minutách ukončil Hašek

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v šestém kole první ligy doma porazili Slovácko 1:0 a ukončili sérii bez vstřeleného gólu, která trvala 340 minut. Hosté z Uherského Hradiště naopak v nejvyšší soutěži neskórovali potřetí za sebou. Utkání v Ďolíčku rozhodl v 65. minutě Martin Hašek mladší.

iSport.cz

iSport.cz

CELÝ SESTŘIH: Baník Ostrava - Jablonec 2:2. Domácí sahali po obratu

Fotbalisté Baníku Ostrava vydolovali ve třetím kole HET ligy doma bod s Jabloncem, když v 63. minutě prohrávali 0:2, ale dokázali díky trefám Hrubého a Šašinky vyrovnat a málem se radovali i z vítězství - v závěru ale Tomáš Poznar nastřelil jen tyč. Jablonec neprohrál s Baníkem už třináct zápasů, domácí čekají už pět kol na výhru.

iSport.cz

Samkové uniklo finále, Světový pohár zahájila sedmým místem

Snowboardcrossařka Eva Samková obsadila v úvodním závodu Světového poháru v Cerro Catedral sedmé místo, když ovládla malé finále. Z vítězství se v argentinském středisku radovala úřadující vicemistryně světa Francouzka Chloé Trespeuchová, která předjela Američanku Lindsey Jacobellisovou a oplatila jí porážku z březnového šampionátu v Sierra Nevadě.

123ru.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Не нравится, не хотите слышать — не читайте, читаете — будьте взаимно вежливы и корректны в своих высказываниях. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 123ru.net — обозреватель новостей. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. 123ru.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от 123ru.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.