Опубликовать свою новость бесплатно - сейчас
Загрузка...

Проректор в законі. Що відомо про Володимира Бугрова, який претендує на посаду ректора КНУ Шевченка

1
Проректор в законі. Що відомо про Володимира Бугрова, який претендує на посаду ректора КНУ Шевченка

Професор Бугров причетний, щонайменше, до декількох кримінальних проваджень

У кінці серпня Міністерство освіти та науки України оголосило конкурс на заміщення посади ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Одним з найбільш ймовірних претендентів на заміщення престижної посади вважається чинний проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Т. Шевченка, професор Володимир Анатолійович Бугров.

Втім, достеменно відомо, що професор Бугров причетний, щонайменше, до декількох кримінальних проваджень. Зокрема у зв'язку з фактами отримання неправомірної вигоди у великих розмірах та примушування студенток до вступу у статевий зв'язок, користуючись своїм службовим положенням.

Про те, як Бугрову вдалося зам'яти ці справи, та чи зможе професор з сумнівною репутацією зайняти високу посаду в одному з найвідоміших вишів країни - в нашому викривальному розслідуванні.

Гроші за диплом

В наш час мало кого здивуєш фактами вимагання грошей за вступ до університету або складений іспит. Тим більше, коли мова заходить про один з найпрестижніших вітчизняних вишів - Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Однак, ситуація, що склалась на юридичному факультеті КНУ ім. Тараса Шевченка виходить за усі можливі межі. Не останню роль в цьому зіграв й проректор з науково-педагогічної роботи університету Володимир Бугров, через що й став фігурантом одразу декількох кримінальних справ.

Так, серед наявних справ, в яких фігурує Бугров, найбільш серйозною є №12019000000001094 від 26 листопада 2019 року, яким займається Головне слідче управління Національної поліції України.

Згідно з матеріалами справи, декан юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка та наближені до нього особи з-поміж керівного та допоміжного складу університету , з метою отримання неправомірної вигоди в великих розмірах налагодили схему незаконної видачі документів про отримання вищої освіти іноземним та українським громадянам.

Впродовж тривалого часу вони здійснювали прийом абітурієнтів та подальший супровід студентів до отримання ними вищої юридичної освіти, за що отримували чималу грошову винагороду. Мова йде, щонайменше, про декілька мільйонів доларів.

При цьому, основна кількість іноземних громадян взагалі не перебувала на території України під час здійснення навчального процесу та здачі заліків й екзаменів протягом всього періоду навчання.

При цьому, саме Бугров, як проректор з науково-педагогічної роботи, підписував накази про рух студентів денної та заочної форми навчання за ОКР бакалавр, спеціаліст та магістр. Власне, тільки через це його може бути притягнуто до відповідальності як мінімум за ст. 367 КК України . Однак, з урахуванням й інших епізодів протиправної діяльності, міра покарання може бути значно серйознішою.

Наразі досудове розслідування у справі триває, найближчим часом може бути повідомлено про підозру помічникам декану, викладачам, які причетні до цього, і які ймовірно будуть згодні піти на угоду, що може стати певною преюдицією для притягнення Гриценка І.С. та Бугрова В.А. до відповідальності.

Паралельно з цим розслідуванням, у червні цього року поліція відкрила ще одну схожу справу, в якій теж фігурує Бугров. Було виявлено, що службові особи КНУ ім. Т. Шевченка, з метою отримання неправомірної вигоди в великих розмірах внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів щодо іноземного студента ЗВО, громадянина Азербайджану Масімова Наріма Хабіба огли, який згідно з інформацією Державної прикордонної служби на момент сесії перебував за межами України, однак успішно здав сесію та був переведений на старший курс.

Досудове розслідування теж ще триває, Бугров в ній походить як один з головних підозрюваних в отриманні можливої неправомірної вигоди. Зараз його викликають на допити по цьому й іншим кримінальним провадженням.

Власне, судячи з декларації Бугрова за 2019 рік, коштом отриманих від заможних студентів хабарів були придбані одразу три земельні ділянки у Зеленому Борі під Києвом. Усі вони сором'язливо записані на дружину.

Примітно ще, що згідно з даними офіційної декларації, професор за основним місцем роботи за рік отримує 705 678 грн і ще 163 877 за сумісництвом від того ж роботодавця . Таким чином, середня місячна зарплата професора Бугрова близько 72 тисяч гривень. Непогано, як для викладача, чи не правда?

Університетський харасмент

Попри численні спроби отримання неправомірної вигоди від студентів за вдало складені іспити, відомі й факти звинувачення Бугрова у домаганнях сексуального домагання.

Зокрема, відомо, що навесні 2011 року мали місце домагання, щонайменше, до двох студенток філософського факультету з боку професора Бугрова. Як відомо, на той час він уже був на посаді проректора з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Тараса Шевченка, тому міг користуватися своїм статусом у власних, часом, збочених цілях.

Історія набула широкого розголосу на кафедрі, тому залишити в тіні обставини того, що сталося, було вкрай важко. Як правило, університети займають позицію невтручання, коли справа стосується сексуальних домагань з боку викладачів, однак цього разу було вирішено розпочати службову перевірку. Вжиті кроки дозволили доволі швидко зам'яли інцидент. Більше того, відповідні звернення не були подані й до поліції, ймовірно, через побоювання студенток можливого виключення з навчального закладу та цькування від одногрупників.

Пікантності ситуація набуває ще й тому, що усе це відбувалось в той час, як на тому ж філософському факультеті працювала офіційна дружина Бугрова - Ольга Руденко. А декількома роками пізніше там же почав навчатися й син Бугрова - Мирослав.

Примітно, що торік іншого викладача КНУ імені Тараса Шевченка Петра Романенка, який працював в Інституті біології та медицини, звільнили після того, як студентки вишу звинуватили його в домаганнях. Зі іронією долі комісію задля перевірки інциденту очолив Володимир Бугров, який й погодив звільнення Романенка. На жаль, у 2011 до подібні випадки не мали такого публічного резонансу й рідко ставали причинами відсторонення від посади.

У підсумку, питання про те, чи зможуть правоохоронці довести провину Бугрова та чи понесе він кримінальну відповідальність - залишаються відкритим. Однак, вже й зараз зрозуміло, що подібні проректори "в законі" не мають жодного морального права навчати молодих людей й тим паче очолювати престижні виші. Строк подання заяв на вакантну посаду завершився 28 жовтня. Залишається сподіватись, що у відомстві здійснити гідний вибір.

Полный текст материала с ФОТО и ВИДЕО читайте на нашем сайте.

Читайте на 123ru.netДругие популярные новости дня сегодня


123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Вашего города — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Вашего города или других населённых пунктов Вашего региона мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Вашем городе можно самостоятельно через форму.Новости 24/7 Все города России

Загрузка...


Топ 10 новостей последнего часаЗагрузка...

123ru.net — ежедневник главных новостей Вашего города и Вашего региона. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Вашего города — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Москве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.