160*600

Новости сегодня на DirectAdvert

Новости сегодня от Adwile

Актуальные новости сегодня от ValueImpression.com


Опубликовать свою новость бесплатно - сейчас


Загрузка...

Олег Володарський: «Господь наділив нашу з вами країну дивовижними скарбами, найдорожчі з яких — це діаманти людських душ» (відео)

280
Олег Володарський: «Господь наділив нашу з вами країну дивовижними скарбами, найдорожчі з яких — це діаманти людських душ» (відео)

 

Archiepiscopo Maximowitanó Czernihowiac

«Колегіум заснований у 1700 році під назвою Малоросійського колегіуму, на базі слов’яно-математичної школи, переведеної з Новгорода-Сіверського. Фундатором колегіуму був церковний діяч, педагог і письменник Іоан Максимович. Колегіум в цей період називався на честь свого засновника «Архієпископо-Максимовичівським Чернігівським», латинською: Archiepiscopo Maximowitanó Czernihowiac.

У закладі вчили латинської, грецької мов, історії, географії, математики, філософії. Серед учнів були переважно діти козацької старшини та заможних міщан Лівобережжя. Заснований з ініціативи відомих церковних і культурних діячів другої половини XVII — початку XVIII ст. Лазара Барановича та Іоана Максимовича за підтримки гетьмана Івана Мазепи, Чернігівський колегіум поряд з Києво-Могилянською академією та Харківським колегіумом був одним із визначних осередків просвіти і культури XVIII ст. в Україні.

У 1717 році колишній вчитель Чернігівського колегіуму архімандрит Троїцько-Іллінського монастиря Герман Кононович вперше у Чернігові здійснив видання Нового Завіту, де зробив спробу розтлумачити, прокоментувати не зовсім зрозумілі для читача розділи Нового Завіту. Таким чином, вже в перший період свого існування Чернігівський колегіум завдяки зусиллям його засновника І. Максимовича, першого префекта А. Стаховського, інших викладачів перетворився в значний центр просвіти в Лівобережній Україні, який був єдиним у регіоні до створення Харківського колегіуму. Саме в цей час у Чернігівському колегіумі значного розвитку досягло мистецтво віршування, драматургія, перекладацька діяльність, відбувалися диспути, в яких знаходили відгуки визначні події суспільно-політичного життя того часу».

Ірина Кондратенко, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри мистецьких дисциплін факультету дошкільної та початкової освіти та мистецтв, керівник хору студентів «UNIVERSITY» Національного університету «Чернігівський колегіум»

Осіння прохолода овіювала душу сумом. Відблиски свічі ніби оживляли образи святих на іконах, наповнюючи душу радістю від повернення в рідні стіни. За вікном жило, вирувало, постійно кудись поспішало невгамовне місто, а для мене світ ніби завмер, коли я сів писати.

Кожного разу, коли починаю статтю, світ ніби завмирає, залишаючи мене сам на сам з моїми думками, емоціями та відчуттями. Блаженні миті, за які я неймовірно вдячний. Перша стаття про моє знайомство з одним зі найстаріших навчальних закладів нашої країни, Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Вже понад 300 років тут сіють зерна знань в душах українців, готуючи для Нації потужних спеціалістів.

Мені пощастило поспілкуватися з викладачами, почути про історію та сучасність цього місця. Та для мене найважливіше з почутого виявилося сказаним без слів. У розмовах з викладачами я на власні очі побачив, з якою повагою, з якою відповідальністю тут ставляться до студентів, до процесу навчання та до дисциплін, котрі викладають. У цього місця є душа. А ще багато тих, хто вкладає не тільки знання, а й душу у підготовку майбутніх фахівців своєї справи.

Я зустрівся з командою потужних науковців, командою однодумців, котрі з любов’ю до своєї праці та натхненням постійно розвиваються та вдосконалюються самі й не тільки навчальним матеріалом, а й власним прикладом навчають та надихають юних українців опановувати нові професійні горизонти.

На пані Ірину я звернув увагу ще коли вона спостерігала за зйомками програм своїх колег. Вона сиділа трохи осторонь і була занурена у власні думки та відчуття. Здавалося, що в цей час подумки вона десь далеко, проживає якесь зовсім інше життя. Коли ми розпочали знімати нашу з нею «Сповідь», я запитав її про це, прагнучи почути цю людину такою, якою вона є. На мій погляд, цього разу мені це вдалося.

Ми були ніби на одній хвилі. Така по-дитячому щира розмова про те, що навіть багато років займаючись творчістю, тебе не залишає відчуття дива, коли торкаєшся до мистецтва. Ми щиро та відкрито посміхалися одне одному, ніби Том Сойєр та Гекльберрі Фінн, у яких є своя таємниця від усього світу.

В цій людині відчувається українська душа. Багатогранна. Сильна. Глибока. Співоча. Душа, котра по-особливому відчуває цей світ. Таких людей, таких зустрічей, таких «Сповідей» Господь мені дарує не часто. І я з великою шаною та вдячністю ставлюся до кожного такого подарунку долі.

Багато хто не в змозі відкритися на загал, не можуть говорити відкрито перед камерами. В нас протягом віків тортурами, кулями та засланнями винищували довіру один до одного. А сьогодні, коли ми ведемо не просто війну, а справжню битву за історію, нам час усвідомити, що наша сила в єдності.

Посеред українців є сила силенна яскравих, потужних особистостей, котрі здатні досягти значних висот. Та правда в тому, що виграти цю битву, цю війну ніхто з них не здатен самотужки. Лише усі разом ми здатні врятувати себе, країну та Націю.

Генетичний інтелект, усвідомлення нашої культури та історії — все це дасть нам те коріння, той зв’язок із землею, завдяки якому ми зуміємо вистояти самі та винищити всі організми, що паразитують на тілі нашої вже такої знекровленої Нації. Господь наділив нашу з Вами країну дивовижними скарбами, найдорожчі з яких — це діаманти людських душ.

Посеред нас, посеред Нації є так багато тих, в кому сяє Божа іскра, хто самим своїм буттям робить цей світ кращим, хто надихає та захоплює. В той день я щасливий був побачити на власні очі, що саме такі душі навчають наших юних українців в цьому дивовижному місці.

Авторська програма Олега Володарського «СПОВІДЬ». Герой програми — Ірина Кондратенко, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри мистецьких дисциплін факультету дошкільної та початкової освіти та мистецтв, керівник хору студентів «UNIVERSITY» Національного університету «Чернігівський колегіум»

Комментарии

Комментарии для сайта Cackle

Читайте на 123ru.netДругие популярные новости дня сегодня


123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Вашего города — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Вашего города или других населённых пунктов Вашего региона мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Вашем городе можно самостоятельно через форму.Новости 24/7 Все города России
m123n 8 off
m123n 9 off

Загрузка...


Топ 10 новостей последнего часаЗагрузка...


Персональные новости

123ru.net — ежедневник главных новостей Вашего города и Вашего региона. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Вашего города — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Москве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире

Более 200 ящиков для сбора батареек установили в домах на юге столицы благодаря экоактивистам

Путин в России и мире

Пользователи Сети сравнили фото «окруженного» Байдена и «независимого» Путина с онлайн-саммита


Лукашенко в Беларуси и мире

В США вдруг обеспокоились позицией Белоруссии по Крыму
123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Зеленский в Украине и мире

Советник главы офиса Зеленского Подоляк: саммит лидеров США и России был полезен Украине


Навальный в России и мире

Тиктокер получил почти три года тюрьмы за нападение на машину правоохранителей на январских митингахЗдоровье в России и мире


Другие проекты от 123ru.net


Прокуратура проверит ЧП со сбитыми поездом гражданами в Архангельской областиМир

Навальный выплатил штраф в 850 тысяч рублей за клевету на ветерана
Українські новини

Для нападу на Україну РФ готується використати всі наземні війська до Уралу — НуландНовости 24 часа

Коронавирус у детей: рекомендации врачаGame News

Упражнения на Плечи с Гантелями. Только Самые ЛучшиеСтоимость арестованных у коррупционеров активов впервые превысила ущерб в РоссииNews Every Day

Editorial Envy: How advertising and photography brought two BYU students togetherАвто

СберЛизинг: продажи HAVAL выросли на 41%Московский дворец пионеров приглашает на обучение радио- и тележурналистикеМарина Хлебникова

Представители певицы Хлебниковой рассказали о стабилизации состояния певицыГлобальным ответом на санкции Запада станет повышение суверенитета – ПутинWTA

Волгоградка Вихлянцева на турнире WTA сыграет с бывшей 2-й ракеткой мираПутин удивился высокой цене поездки на космодром ВосточныйММА

Устроившего гонки в Лефортовском тоннеле бойца ММА могут депортировать из РФГоссек Союзного государства указал на взвешенную позицию Лукашенко в отношении КрымаВ Москве восьмимесячный доберман, по словам хозяйки, погиб от удара током на территории ЖК
Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России


Загрузка...

Загрузка...Песня

Певица Ротару накричала на рабочего во время концерта «Песня года»Порядка 85 тысяч пассажиров воспользовались новыми станциями столичной БКЛ

Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.net


Спонсоры 123ru.net