Персональные новости
Другие новости Москвы и Московской области на этот час
Добавь свою новость бесплатно - здесь
Актуальные новости сегодня от ValueImpression.com


Опубликовать свою новость бесплатно - сейчас


Москва на Moscow.media

«Порушення систематичні й тривають»: Моніторингова місія ООН про права людини в Криму

29
«Порушення систематичні й тривають»: Моніторингова місія ООН про права людини в Криму

Репресії проти тих, хто висловлює критичні або незалежні погляди, мають припинитися, а основні свободи необхідно поважати, ‒ це наголосила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер, говорячи зокрема про ситуацію на контрольованому Росією півострові.

У Києві 24 вересня голова місії оприлюднила нову доповідь щодо ситуації в Україні, де велика увага була приділена дотриманню прав людини в Криму. За словами Богнер, «в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, окупованих Росією, як і раніше, фіксуються порушення міжнародного права, прав людини й міжнародного гуманітарного права». Представники російської влади традиційно відкидають подібні претензії міжнародних організацій, посилаючись на те, що до Криму фізично не приїжджають моніторингові місії, а лише збирають інформацію дистанційно. Річ у тім, що співробітники ООН не можуть піти на узгодження подібних візитів з російським Міністерством закордонних справ, як того вимагає Москва, оскільки таким чином опосередковано визнають Крим у російській юрисдикції.

Про нову доповідь ООН та її значення йшлося в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Спеціаліст з прав людини Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Віталій Хилько розповів Крим.Реалії про основні порушення прав людини на півострові, зафіксовані в новій доповіді.

‒ Це вже 32-а доповідь нашої організації, і вона фіксує порушення, задокументовані в період між 1 лютого та 31 липня 2021 року. У документі міститься лише частина всіх порушень, зафіксованих нашими співробітниками, ‒ найяскравіші у справі або тренди у сфері порушення прав людини. Серед них ‒ порушення прав на свободу мирних зібрань, на свободу й особисту недоторканність, на справедливий судовий розгляд. Щодо кожного з цих розділів представлені по декілька прикладів: зокрема притягнення до адміністративної відповідальності матерів засуджених у справах «Хізб ут-Тахрір» кримських татар. Три жінки вийшли на одиночні пікети з плакатами, на яких було написано: «Мій син не терорист». Однак російські силовики назвали це одним недозволеним зібранням та оштрафували їх.

Віталій Хилько виділяє як обурливий випадок порушення прав людини затримання журналіста Крим.Реалії Владислава Єсипенка за звинуваченням у незаконному зберіганні вибухових речовин і застосування тортур щодо нього.

‒ Ми також зафіксували застосування тортур до колишнього викладача університету в Криму, який був затриманий ще в травні 2014 року. На нього надягали протигаз, били, душили. Згодом його звинуватили в участі в терористичній діяльності й засудили до семи років ув'язнення. Окрім того, серед обурливих випадків ми виділяємо ухвалення вироку 1 червня 2021 року голові Меджлісу Рефату Чубарову за організацію масових заворушень 26 лютого 2014 року. Місія зазначила, що в цьому конкретному випадку російське законодавство застосовувалося в ретроактивному порядку, в порушення принципів міжнародного права. Загалом порушення прав людини в Криму мають систематичний характер і тривають. Ті прецеденти, що мали місце ще починаючи з 2014 року, на жаль, не припиняються ‒ наприклад, ті ж тортури.

Російський політтехнолог, колишній аналітик партії «Единая Россия» Леонід Власюк, який живе в Ізраїлі, вважає, що російська влада пригнічує інакомислення в Криму особливо запекло.

‒ Росія переслідує кримських татар, заарештовує журналістів. У Криму порушень більше, ніж у самій Росії, оскільки там вона поводиться як окупант і намагається придушити внутрішній спротив. Навіть якщо його немає, вона намагається знайти внутрішніх ворогів. Такими призначили кримських татар, і зараз, по суті, відбувається етнічний геноцид. Людей безпосередньо не вбивають, але дають гігантські терміни, чинять величезний тиск ‒ це ФСБшний тероризм за допомогою вигаданих звинувачень і куплених судів. Щодо значення доповідей про порушення прав людини ‒ зараз група лобістів протягла через конгрес США пакет законів про корупцію, серед іншого і в Росії, і там містяться санкції проти 35 осіб, причетних до безпосередньої діяльності Володимира Путіна. Все це було б неможливим без фактів, які висвітлюють міжнародні організації.

У свою чергу, Віталій Хилько висловлює надію, що інформація з доповідей ООН послужить низці міжнародних процесів з реальними результатами в доступному для огляду майбутньому.

‒ Ми віримо в те, що робота, яку ми робимо, безумовно, призведе до притягнення винних осіб до відповідальності за кожне з цих порушень. Хотів би нагадати, що ця доповідь не просто фіксує порушення, а й може згодом використовуватися в різних судових органах, інстанціях, зокрема в Європейському суді з прав людини або Комітеті з прав людини ООН. На доповіді нашої місії часто спираються в ЄСПЛ, у міждержавній справі Україна проти Росії.

Тим часом російський уповноважений з прав людини в Криму Лариса Опанасюк в інтерв'ю «Вести Крым» у травні 2021 року так описала ситуацію в цій сфері на півострові:

«У нас органи влади роблять усе можливе, виконують вимоги Конституції для дотримання прав людини. Звичайно, порушення є, і ми з цим працюємо дуже щільно. Я можу навести приклад: у Сакському районі жінка ще у 1967 році отримала квартиру, працюючи в лісництві. І коли передали це приміщення до новоствореного органу підприємства, вони поставили питання про виселення. Було звернення до суду. Ми дуже довго вели з ними листувалися й сьогодні знайшли шляхи вирішення цього питання так, щоб і законодавство було дотримане, і права людини не були порушені».

За словами Опанасюк, на її адресу найчастіше надходять звернення щодо соціальних прав: пенсійне забезпечення, медичне обслуговування, захист прав на навколишнє середовище. Міжнародні ж доповіді про ситуацію в Криму вона називає упередженими:

«Ми постійно моніторимо, що говорять про дотримання прав людини ‒ причому абсолютно без доказів ‒ про дотримання свободи совісті, права на мирні зібрання, на віросповідання. У нас немає таких порушень. Якщо й були якісь порушення прав людини, то це, напасмперед, закриття каналу, після якого виникли величезні проблеми з водою. Але це ж не від нашої влади і не від влади держави. Ми будемо готувати спеціальні доповіді саме з тих питань, з яких нам висувають необґрунтовані претензії».

Лариса Опанасюк має на увазі припинення постачання води Північно-Кримським каналом у 2014 році. Позиція української влади полягає в тому, оскільки він не є природною річкою, то на нього не поширюються міжнародні норми про доступ до водних об'єктів, і врешті-решт офіційний Київ вважає за можливе відновити подачу води на півострів тільки після його деокупації.

Експерт Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін переконаний, що російська влада подібними заявами прагне лише відвернути увагу від реальних проблем у правозахисній сфері.

‒ Щороку ми констатуємо тільки постійне погіршення ситуації з правами людини, і це спостереження і наші, і всіх наших колег-правозахисників, а також міжнародних організацій. Росія, як і раніше, перешкоджає доступу міжнародних місій та українських організацій на територію окупованого Криму. Звичайно, в таких умовах ситуація з правами людини не може покращуватися. На жаль, ефект від подібних доповідей не може бути миттєвим, він накопичувальний. Ці документи ООН ‒ джерело надійної інформації про те, що відбувається в Криму, яким довіряють, на відміну від повідомлень російської влади і, зокрема, так званої уповноваженої з прав людини в Криму. Вона надає викривлену інформацію, і замість того, щоб захищати права людини, шукає винних в особі України та західної спільноти.

Володимир Чекригін зазначає, що у зв'язку з цим звернути більше міжнародної уваги на порушення прав людини в Криму, окрім доповідей ООН, здатна українська ініціатива «Кримська платформа», яка націлена не тільки на деокупацію півострова, але й саме і на захист прав кримчан.

 

(Текст підготував Владислав Ленцев)

Комментарии

Комментарии для сайта Cackle

Читайте на 123ru.netДругие популярные новости дня сегодня


123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Москвы — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Москвы или других населённых пунктов Московской области мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Москве можно самостоятельно через форму.Новости 24/7 Все города России
m123n 8 off
m123n 9 off

Загрузка...


Топ 10 новостей последнего часа в Москве и Московской областиЗагрузка...


Новости Москвы

123ru.net — ежедневник главных новостей Москвы и Московской области. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Москвы — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Москве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.Загрузка...


Новости Москвы
Загрузка...

Экология в Москве
Москва

Назван лидер инноваций в области экологии и защиты ...

Путин в Москве
Москва

Лидеры России, Армении и Азербайджана подпишут трехсторонние заявления после переговоров


Лукашенко в Беларуси и мире

Лукашенко заявил, что привьется только белорусской вакциной. В стране отменён обязательный масочный режим
123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.


Москва на Moscow.media


Зеленский в Украине и мире

На Украине рассказали, как Зеленский воздействует на русскоязычное население


Навальный в Москве
Другие наши проекты


Состоялась встреча с писательницей Еленой ГабовойМода

Новинка от Mary Kay: Средство для очищения косметических кистейУкраїнські новини

Скандал на Сумщині: матч Другої ліги закінчився масовою бійкою за участю гравців і фанатів (відео)Новости 24 часа

Сразу пять автомобилей не поделили Краснодонскую улицу в МосквеGame News

Мафия-НН: Дом с круглым столом.Москва

Отзыв о сайте Reviews PeopleNews Every Day

Sports Apparel Market Research Study including Growth Factors, Types and Application by regions from 2020 to 2028Происшествия

В Ульяновске общественники присоединились к мероприятиям по профилактике мошенничестваМосква

Жители Новой Москвы создают группы самообороны...дожили!Кристина Орбакайте

Орбакайте дала совет Харламову для примирения с бывшей женой АсмусМосква

Минюст США признал: Американские наемники пытали и убивали людей в ДонбассеWTA

Эшли Барти отказалась от участия в Итоговом турнире WTAМосква

В этот раз ноябрь: в России опять ввели нерабочие дни из-за ковидаИгорь Маковский

Максим Егоров и Игорь Маковский обсудили перспективы развития электросетевого комплекса Тамбовского регионаЗахарова осудила украинских силовиков за новую провокацию против жителей КрымаМосква

Сразу пять автомобилей не поделили Краснодонскую улицу в МосквеМосква

Бывший вице-мэр Перми покинул пост директора дворца спорта «Здоровье»Москва

Сразу пять автомобилей не поделили Краснодонскую улицу в Москве
Частные объявления в Москве, в Московской области и в России


Загрузка...