Загрузка...
Другие новости Москвы и Московской области на этот час
Добавь свою новость бесплатно - здесь
m123n слева 2
Актуальные новости сегодня от ValueImpression.com


Опубликовать свою новость бесплатно - сейчас
Саміт заради саміту: чому Байден не розпочав нове "перезавантаження" з Путіним в Женеві

158
Саміт заради саміту: чому Байден не розпочав нове "перезавантаження" з Путіним в Женеві

Ніхто особливо не здивується, якщо женевський саміт виявиться єдиною зустріччю Байдена і Путіна, а світ невдовзі стане свідком нового витка конфліктності.

Довгоочікуваний президентський саміт США-РФ у швейцарській Женеві позаду. Джо Байден, вже в якості президента Америки, провів свої перші переговори з Володимиром Путіним. "Зради" чи "перемоги" не сталося. Байден подарував Путіну сонцезахисні окуляри та скульптуру кришталевого бізона, який є символом могутності та гідності Америки. Путін подарував Байдену письмовий набір "Москва" з хохломським розписом.

Здається, що слова про "вбивцю", що пролунали з вуст Байдена на адресу Путіна заочно, зняті з порядку денного. Сторінку взаємних образ Москва та Вашингтон перегорнули. Хазяїн Кремля сказав, що пояснення президента США щодо цього його влаштували.

Ну а єдине, чого вдалося досягти, - повернути послів США та РФ до роботи в країнах призначення. Ну і домовилися почати консультації щодо кібербезпеки. Перекладаючи простою мовою – домовилися домовлятися. Щодо решти питань, враховуючи Україну, жодного прогресу. Байден чітко сказав, що відстоюватиме наш суверенітет і територіальну цілісність. Путін вкотре продемонстрував, що не може змиритися з курсом України на вступ до НАТО.  

Гра на публіку

Історичною першу зустріч Джо Байдена з Володимиром Путіним у Женеві на старовинній віллі La Grange 18 ст. назвати навряд чи можна. Та й тривала вона на годину менше запланованого – чотири години замість п’яти. Напевно тому, що Путін не запізнився, що доволі рідкісне явище.

Звичайно, такі саміти на найвищому рівні – це не експромт. Вони ретельно готуються командами обох країн протягом кількох місяців. Проте відсутність чіткого порядку денного такого важливого саміту за декілька днів до його безпосереднього проведення натякала на те, що результатів очікувати марно.

Так і сталося. Кожен залишився на своїх позиціях. Так, на публіку заради гарних фото Байден та Путін потисли один одному руки (причому Байден простягнув руку Путіну першим), і не раз, а перед початком перемовин у вузькому колі щиро посміхалися. Проте тривало це недовго, поки служба безпеки російського президента силою не виштовхала американських журналістів пулу Білого дому. Декого навіть повалили на землю.

У цей самий час американські журналісти, яких не встигла виштовхати охорона Путіна, намагалися докричатися до Байдена, запитуючи, чи може він довіряти Путіну. І американський президент начебто схвально кивнув. Проте пізніше Білий дім заперечив, що Байден кивав у відповідь саме на це питання.

Путін отримав бажане

Із самого ранку середи, 16 червня, російська преса подавала Женевський саміт, як вінець перемоги Кремля. І не дивно, бо саме Байден запропонував Путіну зустрітися. Хоча хто, як не Україна, знає, яка справжня причина саміту: на тлі найбільшого від 2014 року скупчення російських військ біля українських кордонів Байден першим подзвонив Путіну та запропонував зустрітися.

Американська преса також із подивом писала про підвищення Байденом статусу Москви, бо під час протокольної зйомки американський президент сказав про зустріч "двох великих держав". Безперечно, на Сполучені Штати та Росію покладена величезна відповідальність, бо вони володіють 90% ядерної зброї, якою можна повністю знищити світ декілька разів. На підсумковій пресконференції Байден висловив сподівання, що Путін не шукає нової "холодної війни", але визнав, що президент РФ не готовий передати своє озброєння до музею.

Проте справжній конкурент і зростаюча загроза для Сполучених Штатів – це Китай. США – перша економіка світу. Росія навіть не входить до першої десятки світових економічних потуг. Як не дивно, але на підсумковій пресконференції Путін навіть не згадав про КНР.

За словами заступника виконавчого директора Ради зовнішньої політики "Українська призма" Сергія Герасимчука, росіяни роздули велику бульбашку щодо різних питань, аби мати поле для маневру і торгів.

"Такою бульбашкою була і тема Китаю. Проте і в Москві, і у Вашингтоні, і зрештою у Пекіні розуміють, що демонстрація стратегічного партнерства РФ-КНР є не більш ніж тактичним поєднанням інтересів, і повноцінного тандему Москва-Пекін годі й чекати. Так само Білому дому зрозуміло, що росіяни готові "торгувати" своєю роллю "стримувача" Китаю, однак інструментів стримування КНР Кремль не має. Китайська тема більше важить для розмов у форматі США-ЄС-Німеччина, а РФ тут лише дотичний гравець. Все як у тій приказці: "коня кують і жаба лапу підставляє", - сказав в коментарі ТСН.ua Сергій Герасимчук.

Стара платівка Путіна

Зовсім не дивно, що важливою частиною перемовин президентів США та Росії була саме Україна. Проте досить дивно, що Путін знову згадав про "державний переворот" та Януковича, який втік. Про можливий вступ України до НАТО Путін сказав, що "тут немає чого обговорювати". Хоча ще до початку перемовин із Байденом його прессекретар Дмитро Пєсков визнав, що Штати допускають членство Києва в Альянсі.

Ще дивнішим є те, що Путін цитував пункти Мінських домовленостей, зокрема про механізм передачі контролю над кордоном на Донбасі. Байден також згадав про Мінські домовленості, що США виклали своє бачення їх імплементації. І це не дуже хороший сигнал для української влади, яка воліла б взагалі відійти від Мінська - спадку Порошенка.

Путін досі мислить категоріями Ялтинської конференції 1945 року, коли Черчилль, Рузвельт та Сталін просто розкроїли світову мапу після Другої світової. Хазяїн Кремля вважає, що колишні республіки радянського табору мають залишитися у сфері інтересів Росії. Звичайно, що про жодний їх можливий вступ до НАТО та ЄС в голові Путіна не йдеться.

За словами першого заступника директора Центру "Нова Європа" Сергія Солодкого, підсумки женевської зустрічі виявилися надто передбачуваними – жодних вагомих результатів. Очевидно, що і в Вашингтоні, і в Москві ніхто не вірив у серйозні прориви. Були певні завдання-мінімум – і, складається враження, що їх досягли.

Експерт зауважує, що обидві сторони начебто задоволені бесідою, її тоном, проте навряд чи атмосферу можна записати в список суттєвих досягнень. Американський президент, схоже, вважає свою місію виконаною, оскільки США чесно виклали свої занепокоєння. Російський президент, вочевидь, щасливий: з ним нібито рахуються, він зміг вкотре скористатися міжнародним майданчиком, щоби повчити світ моралі і демократичним цінностям. Головне ж, що Путін вкотре показав, що він нічого не хоче і не захоче змінювати в своїх підходах як у міжнародних справах, так і всередині Росії.

"Дві сторони підтвердили, що про відновлення довіри в двосторонніх відносинах взагалі не йдеться. Йдеться лише про інтереси. Тема України, зрозуміло, обговорювалася. Позиція Путіна абсолютно незмінна. На жодні компромісні варіанти він не хоче йти. Важливо стежити за подальшим переговорним процесом. У Росії вміють розставляти дипломатичні пастки. Втім, і в США, і в Україні добре знають про ці "таланти" Москви. У попередні роки Росії все ж надовго не вистачало, аби замилювати очі західним державам – її постійно ловили на чергових провокаціях, втручання в справи західних країн. І це завершувалося новим циклом санкцій. Думаю, ніхто особливо не здивується, якщо женевська зустріч виявиться єдиною зустріччю президентів Байдена і Путіна, а ми невдовзі будемо свідками нового витка конфліктності", - підсумовує Сергій Солодкий.

Загрузка...

Москва

"Никакие вылетные трассы нас не спасут"


m123n 17
m123n 16
Видео-новости от VDO.AI на News.123ru.net

Загрузка...

Комментарии

Комментарии для сайта Cackle

Читайте на 123ru.net

m123n 6

m123n 7

Другие популярные новости дня сегодня


123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Москвы — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Москвы или других населённых пунктов Московской области мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Москве можно самостоятельно через форму.Новости 24/7 Все города России
m123n 8 off
m123n 9 off
m123n 10

Загрузка...


Топ 10 новостей последнего часа в Москве и Московской областиm123n 11
Загрузка...

m123n 5

Новости Москвы

123ru.net — ежедневник главных новостей Москвы и Московской области. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Москвы — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Москве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.суперфутер
Загрузка...


Москва

Госсекретарь Блинкен: США нацелены на предсказуемые отношения с МосквойЗагрузка...


Частные объявления в Москве, в Московской области и в России123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.Новости от наших партнёров в Москве

Москва на Russian.city

Минеральная против водопроводной. Какую воду безопаснее пить?

Более 30 рейсов задержали и отменили в московских аэропортах

Белоручка с завода. Любовь Малиновская получила роль мечты только в 77 лет

«Это шантаж»: эксперты объяснили слова Лукашенко о размещении российских войск в Белоруссии

Музыкальные новости

На Дальнем Востоке раскритиковали создание госмонополии по экспорту леса

Байден обвинил Россию во вмешательстве в выборы — 2022

На Южном Урале при содействии Росгвардии раскрыто более 140 преступлений в рамках межведомственного мероприятия «Ночь»

В Уфе росгвардейцы задержали парня и двух девушек, бурно выяснявших отношения в гостинице

Новости Москвы

«Пороть надо за такой сервис». Почему на курортах РФ плохо с обслуживанием?

Бывший продюсер Светланы Лободы рассказала о работе со звездой

Хуснуллин назвал сроки получения результатов качества воды под Азовским морем

Годовалый ребенок погиб в загородном клубе в Новой Москве

Экология в Москве

Сироты Нижнего Новгорода не останутся без внимания и заботы

«Готовы к новым победам»

Чувашский хуплу в Полевском

Хилькевич вернулась к прежнему цвету волос и спросила мнение подписчиков

Спорт в Москве

Маркета Вондроушова: Жаль, что Бадосе стало плохо, но так у меня будет больше времени для восстановления

Журналист вывесил флаг России на теннисном матче Медведева

Тарпищев: Павлюченкова демонстрирует свой лучший теннис за многие годы

Россиянин Кирилл Скачков на Олимпийских играх прошел в третий круг турнира по настольному теннису

Москва на Moscow.media

Двуногий робот впервые в истории самостоятельно пробежал пять километров

В Москве начались продажи Audi RS 6 Avant

26 июля подразделение транспортной компании «Байкал-Сервис» в Дзержинске открылось по новому адресу: проспект Ленина, 121А.

Цифровые портфолио станут доступны учащимся Ленинградской области


Загрузка...