160*600

Новости сегодня на DirectAdvert

Новости сегодня от Adwile

Актуальные новости сегодня от ValueImpression.com


Опубликовать свою новость бесплатно - сейчас


Розповідь пані Ірини переконала мене у думці, що кожен, хто торкався до святині історії українства, ставав вигнанцем на своїй Богом даній землі — Олег Володарський (відео)

144
Розповідь пані Ірини переконала мене у думці, що кожен, хто торкався до святині історії українства, ставав вигнанцем на своїй Богом даній землі — Олег Володарський (відео)

 

Чернігівський слід на Монпарнасі

Ця історія почалася 2002 року, коли до Чернігівського художнього музею завітала родина Ірен Годійо і поцікавилась долею творів її батька Олександра Савченка-Більського, який майже 70 літ жив і творив у Франції. Свого часу, дізнавшись про створення у Чернігові художнього музею, Олександр Васильович подарував нам більш як 60 графічних робіт. Але вони довго були невідомі для широкого загалу. Аж 2003 року відбулася перша персональна виставка мистця під назвою «Повернення Олександра Савченка-Більського». Бажання дізнатися більше про нашого земляка привело до Франції, де з люб’язної згоди дочки познайомилась з сімейним архівом, численними творами різних напрямків і стилів. А подаровані пані Годійо ще 50 графічних та живописних творів дали змогу зробити кілька великих виставок, де були представлені чудові роботи майстра в модернових стилях Ар Деко, конструктивізму тощо. Він належав до когорти українських художників-емігрантів, які творили європейську культуру ХХ століття.

Автор Ірина РАЛЬЧЕНКО

Ірина Ральченко, провідний лектор Чернігівського обласного художнього музею ім. Григорія Галагана

«На схилі літ, у 1983 році, О. Савченку-Більському пощастило побувати на батьківщині — туристом. Він так і не побачив рідну Олишівку, але саме після цієї поїздки передав більшу частину своїх робіт в Україну до Чернігівського художнього музею».

Мені не просто здавалося. Я ясно бачив наскільки глибоко люблять місцеві жителі свою рідну Чернігівщину. Свій край. Свою природу. Свою землю. Це відчувалося в усьому. Але ми так не звикли про це говорити, демонструвати це.

Ми живемо по велінню часу і мирно пливемо тихою та спокійною течією життя. І лише новини з фронту повертають нас до жорстких реалій сьогодення нашої країни. Доторкнувшись до цього болю, починаєш шукати причини того, що відбувається. Ми наче маленькі діти так і не можемо повірити в існування такої несправедливості. Проте вже ніколи не змиримося з цим.

Тільки б усвідомити, коли все пішло не так, коли стався розлом. Ми обертаємося назад. Ми шукаємо відповідь, ми усією своєю суттю прагнемо припинити цей біль. І розуміємо, що він був народжений задовго до нас. Коли люті та сатанинські думки дісталися до святині нашої генетичної інтелектуальності. Коли феномен ідеології спробували порушити сатанинські сутності. Від віку до віку ми отримуємо звістки від тих, хто навіть далеко від святої української землі пам’ятав її та любив усе, що пов’язано з Україною.

Ми зустрічалися з Іриною Ральченко в музеї. Напередодні відкриття нової виставки весь колектив працьовито та злагоджено готувався до прийому відвідувачів. І в перервах між програмами я бачив, як пані Ірина бере активну участь у підготовчих роботах.

Під час знайомства мене вразили очі цієї жінки. Мудрі очі. Глибокі. Коли ми почали знімати програму, Ірина Григорівна, відключившись від метушні підготовчих робіт, почала розповідати нам про талановитого митця та щирого патріота своєї країни — Олександра Савченко-Більського. Непересічна особистість з цікавою біографією та потужним творчим доробком. Яскравий приклад того, що Україна — це більше ніж територія, це в першу чергу душа.

Мені інколи закидають, мовляв, у нас немає ідеології. І в цьому є гірка правда. Та ми маємо неймовірну культуру, потужну історію та надзвичайно багату територію. Та віками основною нашою силою була саме єдність Духу. Духовність була нашим базисом протягом більш ніж тисячоліття нашої історії.

А сьогодні маленькими, але дедалі сміливішими кроками ми рушили крізь пустелю, аби відродити все те, що ледве не втратили назавжди. Це складне випробування, в якому ми маємо повернути собі голос Нації та почути завіти предків. Сьогодні багато націй втратили це назавжди.

Але ми все ж таки пробиваємося до сонця крізь саркофаг величезної ракової пухлини, котрою стала для нас московія. Болотні сутності віками намагалися занапастити нашу історію та віру й біснуються щоразу, коли ми знову і знову відшукуємо себе в тому, чого досі не знали та не усвідомлювали.

Розповідь Ірини Григорівни вкотре переконала мене у думці, що кожен, хто торкався до святині історії українства, ставав вигнанцем на своїй Богом даній землі. Нас змушували відмовлятися від самих себе. Але були й ті, хто не зламався. Ті, чий дух не скорився катам.

Всі ці жахи минулого сумно усвідомлювати. Думати про це. Дивитися на цілу плеяду корифеїв Нації й усвідомлювати те, що вони часто ціною власного життя намагалися не допустити поглинання Нації безжальним та лютим червоним режимом.

Усвідомлення приводить тебе до розуміння. А розуміння робить мудрим і сильним. Ти перепалюєш цей біль всередині себе. В дивовижному музеї на нашій рідній українській Чернігівщині Ірина Ральченко з колегами відродили в пам’яті українства видатного митця і сина своєї української землі — Олександра Савченка-Більського.

Їх було багато — людей, котрі не змогли миритися з безчинствами червоних окупантів на теренах їхньої Батьківщини. Нині зрадники, тирани і демони знайшли своє місце на звалищі історії. Світлі, чисті та люблячі душі назавжди залишилися поруч із Нацією.

І нехай ці душі повертаються до нас зграями білих красивих птахів. Українство живе і народжується знову. Від покоління до покоління, від роду до роду, від віку до віку. Ірина Григорівна дивиться мудрими очима на цих красивих перелітних птахів і захоплюється силою нашої генетичної неповторності.

Авторська программа Олега Володарського «СПОВІДЬ»Герой програми  Ірина Ральченко, провідний лектор Чернігівського обласного художнього музею ім. Григорія Галагана

Комментарии

Комментарии для сайта Cackle

Читайте на 123ru.net

Другие проекты от 123ru.netВторой сезон комедийного хита ТНТ «Девушки с Макаровым» стартует 31 январяМода

Сеть «585*ЗОЛОТОЙ» подвела итоги продаж в новогодние праздники 2022
Українські новини

15 січня 2022 року в с.Іванковичи пройшов спортивний захід у рамках програми «Хто ти, майбутній олімпієць?» з регбі-7Новости 24 часа

В течение года в Москву поставят сотни единиц современного и комфортабельного транспортаGame News

Here's why Ninja and Jessica Blevins are threatening to sue PokimaneПосольство в Канаде: глава МИД Жоли своими словами о Донбассе не способствует деэскалацииNews Every Day

Who is Dan Evans’ girlfriend Aleah, and how long as she been with Australian Open tennis star?Происшествия

В Московской службе спасения на воде подвели итоги работы в декабре 2021 годаПосольство России в США призвало Запад не подталкивать Украину к провокациямАлександр Градский

Звездный адвокат Жорин допустил версию инсценировки ограбления вдовы ГрадскогоFT: Россия лучше подготовлена к последствиям возможных финансовых санкций, чем ЕвропаAustralian Open

Медведев одержал победу на старте Открытого чемпионата АвстралииУкраинский журналист Цимбалюк рассказал о подаренной Скабеевой футболке с ПутинымТНТ

Второй сезон комедийного хита ТНТ «Девушки с Макаровым» стартует в последний день январяAvia.pro: Россия может применить против сил НАТО в Европе системы РЭБ «Мурманск-БН», если альянс не пойдет на диалогДоктор Руженцова допустила тяжелое течение заболевания при заражении штаммом «Омикрон»Другие популярные новости дня сегодня


123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Вашего города — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Вашего города или других населённых пунктов Вашего региона мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Вашем городе можно самостоятельно через форму.Новости 24/7 Все города России
Загрузка...


Топ 10 новостей последнего часа


Персональные новости

123ru.net — ежедневник главных новостей Вашего города и Вашего региона. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Вашего города — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Москве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире

DB Schenker поддержит организации по защите окружающей среды

Путин в России и мире

Украинский журналист Цимбалюк рассказал о подаренной Скабеевой футболке с Путиным


Лукашенко в Беларуси и мире

Проект новой конституции Белоруссии внесут на рассмотрение Лукашенко
123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Зеленский в Украине и мире

«Казахстанский сценарий» для Киева


Навальный в России и мире

Евросоюз призвал Москву незамедлительно освободить НавальногоЗдоровье в России и миреЧастные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России


Загрузка...

Загрузка...PR promo

Группа «Зодчие» вступила в 2022 год с новым достижениемПсаки: Россия готовилась эвакуировать семьи своих дипломатов с Украины

Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.netСпонсоры 123ru.net