160*600

Новости сегодня на DirectAdvert

Новости сегодня от Adwile

Актуальные новости сегодня от ValueImpression.com


Опубликовать свою новость бесплатно - сейчас

Загрузка...

Новые комментарии

Новости за 01.09.2021

Evropaelire.org 

Thirrje Iranit për t’iu kthyer bisedimeve për marrëveshjen bërthamore

Franca dhe Gjermania i bënë thirrje Iranit që të rinisë menjëherë bisedimet që synojnë të ringjallin marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 me fuqitë botërore. “I kërkojmë Iranit që të rikthehet në tryezën e bisedimeve në mënyrë konstruktive dhe sa më shpejt që të jetë e mundur”, tha një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme gjermane. Në të njëjtën ditë, ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves Le Drian, theksoi “rëndësinë dhe urgjencën e rifillimit të menjëhershëm të negociatave”, gjatë një bisede telefonike me homologun e tij iranian... Читать дальше...
Evropaelire.org 

Profesionistët e rinj në Kabul shqetësohen për të ardhmen e tyre

Vetëm dy ditë pasi talibanët e morën kontrollin e Kabulit më 15 gusht, një militant i armatosur e urdhëroi rrobaqepësin 24-vjeçar, Ahmad Dawood, të mbyllë dyqanin e tij të veshjeve në rrugën Lycee-Maryam. Ai mezi guxon të dalë nga shtëpia e tij. "Ai më tha se nuk lejohet që burrat të qepin fustane për gratë", thotë Dawood, duke treguar se çfarë i kishte thënë militanti i armatosur. Ky urdhër nënkupton edhe mbylljen e biznesit të tij, pasi shumica e klientëve të tij janë gra. Nga puna e tij... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Bjellorusia pret një dërgesë të madhe armësh nga Rusia

Udhëheqësi autoritar i Bjellorusisë, Alyaksandr Lukashenka, tha se vendi i tij së shpejti do të pranojë një dërgesë të madhe të pajisjeve ushtarake nga Rusia. Duke folur të mërkurën në qytetin Babrushk të Bjellorusisë, Lukashenka tha se dhjetëra avionë dhe sisteme të mbrojtjes ajrore, përfshirë “ndoshta” sisteme raketore S-400, do të dërgohen nga Rusia fqinje në Bjellorusi “në të ardhmen e afërt”. Ai nuk dha detaje të tjera, por i konfirmoi raportet e mëhershme për një takim me presidentin rus, Vladimir Putin. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Një 15-vjeçare nga Tetova humb jetën nga koronavirusi

Një vajzë 15-vjeçare nga Tetova ka vdekur në Klinikën Infektive në Shkup, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi, konfirmuan autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut. Sipas tyre,  vajza u soll në gjendje shumë të rëndë nga spitali i Tetovës, ku u trajtua për dy ditë. Sipas raportit mjekësor, pacientja nuk ishte e vaksinuar. "Bëhet fjalë për një paciente, e cila nuk ishte vaksinuar dhe për të cilen nuk kemi detaje nga të dhënat që kemi marrë nga babai i saj, nëse ajo vuante nga sëmundje të tjera kronike. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Kurti: Shtetet e Ballkanit Perëndimor të lëvizin së bashku drejt BE-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se beson se gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të rrugëtojnë së bashku drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Gjatë një paneli për zgjerimin e BE-së, në kuadër të Forumit Strategjik në Bled të Sllovenisë, Kurti tha se lidhur me këtë do të ndihmonte modifikimi i Marrëveshjes së CEFTA-s (Marrëveshja Tregtare e Evropës Qendrore). “Para disa javësh kam propozuar në samitin e Tiranës që në vend të marrëveshjes CEFTA të bëhet marrëveshja SEFTA (Marrëveshja... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Lajçak bisedon me Kurtin e Vuçiqin për hapat e ardhshëm në dialog

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për “hapat e ardhshëm” në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve. Takimet u zhvilluan në margjina të Forumit Strategjik të Bledit në Slloveni. “Kam zhvilluar dy takime të ndara, të rëndësishme dhe substanciale me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti”, shkroi Lajçak në Twitter. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Presidenti i PE-së kritikon ngurrimin e BE-së ndaj refugjatëve afganë

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, kritikoi të mërkurën ngurrimin e Bashkimit Evropian për të pranuar një numër të konsiderueshëm refugjatësh që largohen nga Afganistani, pas marrjes së kontrollit nga talibanët. “Kemi parë vende jashtë BE-së që kanë mirëpritur azilkërkues afganë, por nuk kemi parë një shtet të vetëm anëtar duke bërë të njëjtën gjë”, tha Sassoli në Forumin Strategjik të Bledit, në Slloveni. Ai tha se legjislatura e BE-së është “shumë e zhgënjyer” nga rezultati... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Rruga e vështirë në ndjekje të ëndrrës amerikane 

Zgjohet herët dhe ditën e ka të gjatë pasi mban dy vende të punës.   Kushtrimi, (identiteti i vërtetë i të cilit është i njohur për redaksinë) një ish-student në Universitetin e Prishtinës tash e pesë vjet po jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai më 2016 udhëtoi drejt SHBA-së përmes programit për studentë Puno dhe Udhëto (Work and Travel) dhe nuk u kthye më.  Kushtrimi ka rrëfyer për Radion Evropa e Lirë se pse vendosi që të qëndrojë ilegalisht në një shtet tjetër.  “Është bërë si... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Kosova heq nga përdorimi mbi 133,000 vaksina AstraZeneca

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia, njoftoi të mërkurën se 133,234 doza të vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit janë hequr nga përdorimi, për shkak të skadimit të afatit. Vaksinat kanë qenë pjesë e një donacioni nga Norvegjia. “Si Ministri e Shëndetësisë kemi lajmëruar qysh në fillim se afati i tyre është deri më 31 gusht”, tha Vitia. Duke folur në një konferencë për media në Prishtinë, ai tha se “dezinformatat për afatin e këtyre vaksinave” kanë bërë që të bie besimi në to dhe që qytetarët të refuzojnë marrjen e tyre. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Me prezencë fizike nis viti i ri shkollor në Maqedoninë e Veriut

Pas një viti e gjysmë, nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut më 1 shtator nisën vitin e ri shkollor, me prezencë fizike në shkolla. Përjashtim bëjnë shkollat në qytetin e Tetovës dhe Gostivarit, ku mësimi gjatë dy javëve të ardhshme do të zhvillohet në distancë si dhe në Strugë dhe Kërçovë gjatë javës së parë të shtatorit, pasi në këto komuna ka numër të lartë të të infektuarve me koronavirus. Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska tha se “me zbatimin e protokolleve... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Kush është i dërguari i ri i DASH-it për Ballkanin Perëndimor?

Zëvendësambasadori i Shteteve të Bashkuara në Serbi, Gabriel Escobar më 7 shtator do të marrë detyrën e Zëvendësndihmës Sekretarit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë në Departamentin amerikan të Shtetit. Kështu kanë konfirmuar për Radion Evropa e Lirë nga Ambasada e SHBA-së në Beograd. Ai po ashtu do të jetë edhe i dërguari i ri i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor. Escobar do të zëvendësojë në këtë post Matthew Palmerin. Çfarë do të thotë ky post, pse është i rëndësishëm... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Armenia thotë se Azerbajxhani vrau një ushtar të saj

Armenia tha se snajperistët azerbajxhanas vranë të mërkurën një ushtar të saj. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë tha se ushtria e Azerbajxhanit hapi zjarr në pjesën Jerask të kufirit. Ministria tha se “i dënon ashpër veprimet e palës azerbajxhanase” dhe paralajmëroi se ato “nuk do të mbeten pa përgjigje”. Azerbajxhani nuk ka dalë ende me ndonjë koment, por të dyja palët kanë akuzuar njëra-tjetrën për shkaktimin e incidenteve kufitare në javët e fundit. Vitin e kaluar, Armenia dhe Azerbajxhani... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Njëzet e dy viktima nga koronavirusi në Kosovë

Njëzet e dy viktima nga koronavirusi u konfirmuan të mërkurën në Kosovë, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas raportit të saj ditor, në 24 orët e kaluara u regjistruan edhe 1,894 raste të të infektuarve. Rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit të 14,284 mostrave. Shndërruar në përqindje, i bie që 13 për qind e të testuarve kanë dalë pozitivë. Në raport po ashtu bëhet e ditur se në 24-orëshin paraprak, 1,354 pacientë janë shëruar nga koronavirusi. Aktualisht, raste aktive në Kosovë janë 27,404. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Vuçiq: Kemi informata që Kosova fillon lobimin më 4 shtator

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi në Bled të Sllovenisë se Kosova, më 4 shtator, do të fillojë me kërkesa të reja për pranim në organizata ndërkombëtare - nisur nga INTERPOL-i, UNESCO-ja dhe Këshilli i Evropës. Vuçiq tha se Kosova, me këtë hap, do të ndalojë plotësisht zbatimin e Marrëveshjes së Uashingtonit dhe se një gjë e tillë “do të sjellë paqëndrueshmëri shtesë në rajon”. “Puna jonë është të përgatitemi dhe t'i përgjigjemi kësaj", tha Vuçiq. Ai tha se këto informacione... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Disa komuna në Kosovë ndalin testimet për COVID-19 gjatë fundjavave

Kumrije Hajra nga Komuna e Skenderajt, mëngjesin e së shtunës (28 gusht) iu drejtua Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare për t’u testuar për COVID-19, pasi një ditë më herët kishte pasur disa simptoma të sëmundjes. Por, ajo nuk arriti që të testohej në këtë qendër, pasi atë ditë aty nuk bëheshin testime. “Më pas kam shkuar në laborator privat. Për fat, kam rezultuar negativ, por kam paguar 15 euro (për testim). Çmimi është i lartë”, thotë ajo për Radion Evropa e Lirë. Në Komunën e Skenderajt... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Bie numri i të hospitalizuarve nga COVID-19 në Kosovë

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), ka njoftuar të mërkurën (1 shtator) se 1220 pacientë janë duke u trajtuar në spitalet e përgjithshme në Kosovë si dhe në klinikat për trajtim të koronavirusit. Shifra është për 39 më pak se një ditë më parë kur ishin raportuar 1259 pacientë.  “Nga 1220 pacientët e shtrirë, 1116 janë të konfirmuar me COVID-19, 1051 me oksigjeno-terapi dhe 59 në kujdes intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore”, thuhet në raport. Në Kosovë u konfirmuan të martën edhe 26 viktima nga koronavirusi. Читать дальше...

Evropaelire.org 

Partia Komuniste Kineze ndërhyn edhe në tekstet shkollore

Kur nxënësit kinezë filluan vitin e ri shkollor të mërkurën (1 shtator) gjetën tekste të reja mësimore në të cilat përfshiheshin mendimet e presidentit të Kinës, Xi Jinping. Partia Komuniste e Kinës synon të fuqizojë kultin e presidentit tek fëmijët dhe të krijojë një brez të ri patriotësh. Ministria e Arsimit e Kinës ka thënë se do të përfshijë ideologjinë politike në planprogramin mësimor, nga shkollat fillore e deri tek nivelet e diplomimit. Ndërsa Qeveria kineze ka thënë se mësuesit e shkollave... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Arrestohen 107 persona për trafikim droge, shumica shqiptarë

Njëqindeshtatë persona, kryesisht shqiptarë janë arrestuar gjatë një dite aksioni më 13 korrik që përfshiu autoritetet e zbatimit të ligjit në Spanjë, Gjermani dhe Shqipëri, duke çmontuar një rrjet të organizuar kriminal të trafikimit të drogës. Grupi kriminal besohet se po menaxhonte plantacionet e kanabisit në Spanjë ku ata kultivonin dhe përpunonin marihuanën, para se të transferohej në vendet e tjera evropiane për shpërndarje të mëtejshme. Në ditën e aksionit, rreth 400 policë në terren kryen... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Ballkanit Perëndimor i premtohet anëtarësimi në BE

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, tha se Bashkimi Evropian duhet që të rishikojë procesin e anëtarësimit në BE të shteteve të Ballkanit Perëndimor. Këto komente Sassoli i bëri në hapje të Forumit Strategjik në Bled të Sllovenisë, temë e të cilit këtë vit është e ardhmja e BE-së dhe Ballkanit. Sassoli tha se e stabiliteti i BE-së është duke u sfiduar përveç nga pandemia e COVID-19 po ashtu edhe nga rreziqe të tjera, siç janë lajmet e rreme si dhe propaganda që vjen nga jashtë.... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Mijëra afganë në përpjekje për t'u larguar nga vendi

Dy ditë pasi u bë tërheqja e plotë e forcave të huaja nga Afganistani, turma të afganëve janë parë në drejtim të kufijve të vendit në përpjekje për t’u larguar. Aeroporti i Kabulit është marrë nën kontrollin e talibanëve dhe fluturimet ende nuk kanë rifilluar. I gjithë vendi është nën kontrollin e grupit militant, që e mori pushtetin, pas 20 vjetësh të prezencës së forcave të huaja të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara. Qeveria e njohur nga OKB-ja nuk ka më pushtet efektiv në territorin e Afganistanit dhe presidenti... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Maqedonia e Veriut lejon hyrjen vetëm me dëshmi vaksinimi ose test PCR

Në Maqedoninë e Veriut të mërkurën (1 shtator) kanë hyrë në fuqi masat e reja shtrënguese për mbrojtje nga pandemia e koronavirusit. Hyrje-daljet në këtë vend nuk mund të bëhen pa certifikatë për vaksinim, vërtetim për kalim të COVID-19 në 45 ditët e fundit, duke llogaritur nga dita e shërimit, test PCR negativ jo më të vjetër se 72 orë ose test negativ i shpejtë për trupat e antigjenit jo më të vjetër se 48 orë. Shtetasit që nuk përmbushin njërën nga këto kushte do të vendosen në izolim për shtatë ditë pas hyrjes në Maqedoninë e Veriut... Читать дальше...

Evropaelire.org 

OBSH-ja po monitoron një variant të ri të koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se po monitoron një variant të ri të koronavirusit të njohur si "Mu", i cili u identifikua për herë të parë në Kolumbi në muajin janar. Ky variant që mban emrin shkencor B.1.621, është klasifikuar si një "variant me interes studimi", tha organizata. OBSH-ja tha se duhet më shumë studime për të ditur më shumë për këtë variant, por sipas zyrtarëve shëndetësor ai ka mutacione që tregojnë për një rrezik të rezistencës ndaj vaksinave. Në gjithë globin... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Kina kufizon lojërat online për të miturit

Të hënën, më 30 gusht, Kina prezantoi rregullat e reja që kufizojnë periudhën kohore që të rinjtë, nën moshën 18-vjeçare që të luajnë video-lojëra. Kina ka thënë se do të lejojë të rinjtë e kësaj grupmoshe të kalojnë tri orë në javë duke luajtur video-lojëra, një vendim që tha se ishte i nevojshëm për të luftuar varësinë nga këto lojëra. Rregullat e reja vendosin barrën e zbatimit mbi industrinë e lojërave dhe nuk ka ligje që do të ndëshkonin individët nëse shkelin rregullat, raporton Reuters.... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Fatkeqësitë e motit vranë 2 milionë njerëz në 50 vjet, thotë OKB

Në 50 vjetët e fundit më shumë se 2 milionë njerëz kanë vdekur për shkak të fatkeqësive të nxitura nga ndryshimet klimatike, siç janë përmbytjet dhe vala e nxehtësisë, tha të mërkurën (1 shtator) një agjenci e OKB-së. Më shumë se 91% e viktimave kanë ndodhur në vendet në zhvillim. Numri i fatkeqësive është rritur për pesë herë gjatë një gjysmë shekulli duke i kushtuar botës humbje në vlerë 3.64 trilionë dollarë. Organizata Botërore e Meteorologjisë (WMO) tha se në raportin e saj është bërë... Читать дальше...

Evropaelire.org 

Ushtria amerikane mohon se ka braktisur qentë në aeroportin e Kabulit

Ushtria amerikane e ka mohuar se i ka braktisur qentë e saj në Aeroportin e Kabulit. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, zëdhënësi i Pentagonit, John Kirby, tha se raportimet kanë qenë të gabuara dhe se ushtria amerikane nuk ka lënë qentë në Aeroportin Ndërkombëtar të Kabulit pas tërheqjes së forcave të saj prej aty. Ai tha se fotografitë që kanë qarkulluar në mediat sociale tregonin disa qen në një strehimore afgane të kafshëve, por ata nuk ishin nën përgjegjësinë e ushtrisë amerikane. Читать дальше...
Другие популярные новости дня сегодня


123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Вашего города — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Вашего города или других населённых пунктов Вашего региона мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Вашем городе можно самостоятельно через форму.Новости 24/7 Все города России
m123n 8 off
m123n 9 off

Загрузка...


Топ 10 новостей последнего часаЗагрузка...


Персональные новости

123ru.net — ежедневник главных новостей Вашего города и Вашего региона. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Вашего города — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Москве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире

Автоэксперт Славнов раскрыл детали новой транспортной стратегии

Путин в России и мире

Путин обратился к участникам третьего этапа XX съезда партии «Единая Россия». Самое главное


Лукашенко в Беларуси и мире

В администрации Лукашенко назвали низкие цены на газ спасением от санкций для Белоруссии
123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Зеленский в Украине и мире

Манипулирование с гражданством не поможет Киеву превратить страну вечных майданов в привлекательное место жительства


Навальный в России и мире

850 тыс рублей. Навальный расплатился за клевету на ветеранаЗдоровье в России и мире


Другие проекты от 123ru.net


«Россети ФСК ЕЭС» обновила изоляцию на энергообъектах Республики Коми и Архангельской областиМода

Климова — молочный, а Навка — гипероверсайз: какие пуховики носят звезды
Українські новини

Начальник Північного офісу Держаудитслужби Олександров Карабанов взяв участь у засіданні колегії КМДАНовости 24 часа

Вирусолог Альтштейн: распространение «Омикрона» поставит точку в пандемии коронавирусаGame News

MoonBrawl 27.269Выручка «Биннофарм Групп» в 2021 году выросла благодаря антибиотикам и препаратам против COVID-19News Every Day

Turbocharger Market Size and Prediction by Leading Manufacturers According to Its Application and Types Till 2028Блоги

За последние 5 лет импорт эфирных масел в России вырос на 46%«Дисквалифицированный» мэр Геленджика принял участие в съезде ЕРПесня

Орбакайте пришла на «Песню года — 2021» в бюстье с цепями, а Лорак — в макси с вау-разрезомГлава евродипломатии Боррель сообщил о работе Брюсселя над ситуацией на УкраинеДаниил Медведев

Медведев объяснил причины кровотечения из носа в матче со ШтруффомПредставитель МИД Захарова увидела фашистский топоним в плане вторжения РФ на УкраинуGoogle

Комедия «16-й» о «вмешательстве» в американские выборы появилась в iTunes и Google PlayЗапад ввел новые санкции. Лукашенко ответит КрымомПредставитель МИД Захарова увидела фашистский топоним в плане вторжения РФ на Украину
Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России


Загрузка...

Загрузка...Яков Якубович

Глава муниципального округа Тверской Яков Якубович: "Падение спроса на ипотеку не должно сильно сказаться на доступности жилья"Число патентов для трудовых мигрантов в России выросло вдвое за 2021 год

Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.net


Спонсоры 123ru.net