Добавить новость

Другие новости Червонограда и Львовской области на этот час
Добавь свою новость бесплатно - здесь
Свежие новости, не только Червонограда и Львовской области сегодня от СlicksСloud


Опубликовать свою новость бесплатно - сейчасЖуналісти оприлюднили прізвища всіх фігурантів «плівок Ярмака»: подробиці

37

Народний депутат із парламентської фракції «Слуга народу» Гео Лерос опублікував відеозаписи, зроблені прихованою камерою, на яких фігурує брат голови Офісу президента Денис Єрмак. Депутат стверджує, що брат Єрмака, начебто, «торгував посадами» у владі. Також частина записів оприлюднена у анонімному Telegram-каналі «д’Ермак».

На записах видно, як Денис Єрмак зустрічається з різними кандидатами і проводить співбесіди на державні посади у різних сферах. Він розповідає, що його брат – помічник президента, і сам він теж давно і добре знайомий із Володимиром Зеленським.

На зустріч із Денисом Єрмаком претендентів приводить його помічник. А підбирати кадри допомагає ще одна людина, яка й здійснила відеозапис.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що виступає за всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їхньої достовірності. Він також вважає, що Лерос перейшов «червону лінію» і попередив про відповідальність на «кожне слово брехні».

«Схеми» отримали від народного депутата копію цих записів днем раніше. Передані журналістам плівки хоча й мають загальний хронометраж у декілька десятків годин, але, схоже, це не повний обсяг відзнятого.

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денису Єрмаку. Але помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидату та чи інша посада, і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

Журналістам «Схем» вдалося встановити основних учасників переговорів та особу, яка здійснювала запис. Це, можливо, зможе у подальшому допомогти зрозуміти чому і як з’явилися так звані «плівки Єрмака», а також чи справді брат Андрія Єрмака «продавав посади» у владі.

Події, які потрапили на відео датовані кінцем серпня-початком жовтня 2019 року. Це – старт сезону в повністю оновленій політичній реальності – завершились вибори у Раду, куди президент Володимир Зеленський провів 254 народних депутати.

Офісом президента керує Андрій Богдан, у той час як Андрій Єрмак залишається на менш помітній посаді помічника Зеленського.

«Ми зараз зустрічаємося із Денисом. Андрій – його брат. У них так вибудована система безпеки», – саме так найчастіше на різних відео представляють Дениса Єрмака.

А ось як сам Денис характеризує свою роль на цих відеозаписах: «Це те, що ми можемо запропонувати. Першим особам показати вашу програму. Дати рекомендації і відправити на розмову».

Це те, що ми можемо запропонувати. Першим особам показати вашу програму. Дати рекомендації і відправити на розмову

Денис Єрмак, брат Андрія Єрмака

На відеозаписі, датованому 16 вересня, Денис проводить співбесіду із кандидатом на керівну посаду в «Укрзалізниці».

Зустріч відбувається у столичній кав’ярні. Денис Єрмак презентує себе співрозмовнику.

«Я і брат – брат помічник (на той час – ред.) Володимира Олександровича, ми дружимо багато років. Я вирішив, що з огляду на велику кількість ідей, людей, резюме, «договорняків», хтось щось носить у сумках, у валізах тощо – ми вирішили зробити таку невелику, але таку незалежну групу впливу і відбирати людей, проєкти, які ми дійсно «пропустили» через себе. (...) Враховуючи мої дружні відносини і посаду брата, я маю можливість особисто, практично в будь-який час, ознайомлювати президента, прем’єр-міністра з якимись ідеями, якими я не «фонтаную», бо через 5 зустрічей в день всі вже будуть втомлені, але, менше з тим, я відбираю із того, що є», – каже він.

Так Денис Єрмак презентує себе співрозмовнику: «Я і брат – брат помічник Володимира Олександровича, ми дружимо багато років»
Так Денис Єрмак презентує себе співрозмовнику: «Я і брат – брат помічник Володимира Олександровича, ми дружимо багато років»

На «плівках» видно, що цього дня до Дениса приходить низка інших кандидатів. Денис Єрмак просить їх розповісти про те, які в них є реформаторські ідеї та чому їм не вдавалося це зробити на попередніх посадах.

За два дні до цього, 14 вересня, у суботу, Денис проводить низку співбесід у кафе на бульварі Дружби народів у Києві, неподалік від місця своєї реєстрації. Зокрема, на голову Тернопільської облдержадміністрації, що на той момент не мала свого очільника. На співбесіду приходить ось цей чоловік.

14 вересня Руслан Комар-Чорний, який на той момент вже подав свою декларацію як претендент на посаду Тернопільського «губернатора», мав співбесіду з Денисом Єрмаком
14 вересня Руслан Комар-Чорний, який на той момент вже подав свою декларацію як претендент на посаду Тернопільського «губернатора», мав співбесіду з Денисом Єрмаком

Це – Руслан Комар-Чорний, який на той момент вже подав свою декларацію як претендент на посаду Тернопільського «губернатора». За Януковича він керував одним із районів Тернопільщини. Зрештою, Зеленський призначив іншу людину на посаду голови ОДА.

Під час розмови з журналістом, Руслан Комар-Чорний не захотів надати коментарів, та попросив скинути йому відео, про яке йде мова. Після цього він на повідомлення не відповідав.

На відеозаписі від 22 серпня 2019 року, Анатолій Хмільківський зустрівся з Денисом Єрмаком, щоб обговорити його можливу роботу в одеському регіоні
На відеозаписі від 22 серпня 2019 року, Анатолій Хмільківський зустрівся з Денисом Єрмаком, щоб обговорити його можливу роботу в одеському регіоні

А це – Анатолій Хмільківський. На відеозаписі, датованим 22 серпня 2019 року, він зустрічається із Денисом Єрмаком, щоб обговорити його можливу роботу в Одеському регіоні. Черкащанин, під час співбесіди він розповів про свій досвід роботи з фондовим ринком, будівництвом та інвестиціями – зокрема, у 2015-2017 роках він керував Агентством розвитку Черкащини Черкаської обласної ради. Цікавився посадою «зама по економіці» на Одещині – вочевидь, мова йшла про заступника голови Одеської ОДА. Про гроші – як оплату за крісло – на цій зустрічі не йшлося. Зрештою, призначений на цю посаду Хмільківський так і не був.

У коментарі журналістам Анатолій Хмільківський спочатку сказав: «Перший раз про це чую абсолютно. Ви, мабуть, помилилися». Утім, потім підтвердив усі факти трудової біографії, які він озвучував під час співбесіди, зафіксованої на відео: «Я не пам’ятаю цього випадку. Я як громадсько-політичний діяч і людина з бізнесу спілкуюсь з різними людьми на різні теми. Якщо я спілкувався з людиною, не знаючи, що це Єрмак, допускаю цю ситуацію...Якщо говорити про те, чи мені пропонували посаду заступника в якійсь області, наприклад, на прізвище Єрмак – ні, не пропонували».

Найбільш сумнівні, як видається, із точки зору закону, розмови відбуваються не під час самих співбесід, а напередодні – під час організації зустрічі.

Помічник Дениса Єрмака

Після самого Дениса Єрмака другою ключовою фігурою на записах є його помічник.

Саме він складає графік зустрічей та погоджує хто потрапить на співбесіду, а хто ні. У розмовах він відверто розповідає, що його мета – це отримання грошей.

Після однієї із зустрічей він детально описує як розподілилися кошти лише за її організацію: «Я собі ось і цієї суми беру «трьошку», Денису йде «п’ятірка». Чому? Тому що ми пішли в сторону – а він далі х***ть».

Із розмов зрозуміло, що помічника Єрмака звати Сергій.

«Схемам» вдалось встановити його особу.

Це – Шумський Сергій Зіновійович.

Із розмов зрозуміло, що помічника Єрмака звати Сергій – «Схеми» встановили, що це Шумський Сергій Зіновійович
Із розмов зрозуміло, що помічника Єрмака звати Сергій – «Схеми» встановили, що це Шумський Сергій Зіновійович

Шумський – з Червонограда Львівської області. Під час розмов, Денис Єрмак розповідає, що вони з ним познайомились на війні.

Сергій Шумський розповідає на записах, що служба відбувалась «неподалік Донецька».

Вони з Єрмаком разом отримували відзнаку 5 роти «Донецьк» полку «Дніпро-1» у 2016-му.

Нині Денис Єрмак та Сергій Шумський заснували разом громадську організацію (ГО).

Під час розмов, Денис Єрмак розповідає, що вони з Сергієм Шумським познайомились на війні
Під час розмов, Денис Єрмак розповідає, що вони з Сергієм Шумським познайомились на війні

Під час однієї із розмов, Сергій описує навіщо їм ця ГО.

– Дивись, зараз буде ГОшка. Ось уже буквально до середи. Буде офіс. І ми зможемо вже туди, не парячись, людей заводити.
– Ну так. Кафе – таке.
– І чисто доброчинні внески на ГО, б**дь, по красі.
– Як буде називатися ГОшка? «ЗЕлена Україна»?
– Ні. Зараз тобі скажу: «Сприяння...», щось там, б**дь... Зараз скажу. «Українське бюро національного розвитку».

Ця розмова на відео датована 30-м вересня.

На відео від 30 вересня 2019 року, Сергій Шумський пояснює, навіщо вони з Денисом Єрмаком заснували громадську організацію «Українське бюро національного розвитку»
На відео від 30 вересня 2019 року, Сергій Шумський пояснює, навіщо вони з Денисом Єрмаком заснували громадську організацію «Українське бюро національного розвитку»

І справді, вже 2 жовтня 2019 року Мінюст реєструє громадську організацію Єрмака/Шумського – ГО «Українське бюро національного розвитку».

«Денис виграш тендеру забезпечить»

5 вересня Сергій розповідає чоловіку, який знімає його на приховану камеру, що вони з Денисом Єрмаком були в Ірані, де отримали від місцевої компанії пропозицію виходу на український ринок задля отримання бюджетних підрядів на тендерах.

«Вони просять допомогти виграти тендери на будівництво. Цікавлять цифри від 20 «лямів» і вище. Краще 50-т. Денис виграш тендера забезпечить. Гроші «рвемо» на три частини», – каже він співрозмовнику.

І просить його придумати схему, як обійти санкції: «Денис теж не юрист, Денис економіст. Як їх краще провести, країна під санкціями?»

Хто записував?

Третій ключовий фігурант «плівок Єрмака» – це чоловік, який і веде всю приховану зйомку. При чому, він не просто потрапляє у потрібне місце в потрібний час.

На записах чоловік бере активну участь в організації співбесід, і пропонує кандидатів Сергію Шумському, який згодом складає графік їхнього прийому в Дениса Єрмака.

Сергій Шумський поводить себе з автором зйомки дуже довірливо, в деталях розповідає усі плани та схеми і радиться із ним із фінансових та юридичних питань.

Хто ж він?

«Схемам» вдалося встановити, що чоловіка, який вів запис, звати Дмитро Олександрович Штанько. Йому 39 років, і він родом із Харкова. Закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

Він власник декількох компаній – у сфері надання фінансових послуг та у аграрній. Про одну з своїх агрофірм на Рівненщині він побіжно згадує на записах від 23 вересня, після співбесіди кандидатки на голову Сарненської податкової, до якої він «відправляв директора». Про його дотичність до сфери агро свідчить і його активна участь у перемовинах про кандидатів на голів держпідприємств Національної академії аграрних наук.

На одному з відео в кадр частково потрапляє його обличчя.

На одному з відео в кадр частково потрапляє обличчя людини, яка здійснювала запис – «Схеми» встановити, що це Штанько Дмитро Олександрович
На одному з відео в кадр частково потрапляє обличчя людини, яка здійснювала запис – «Схеми» встановити, що це Штанько Дмитро Олександрович

Перед виходом цієї публікації «Схеми» кілька разів спробували сконтактувати з Дмитром Штаньком, але його телефон вимкнено, а на повідомлення, надіслані у месенджер, він не відповів. Номер іншого фігуранта зйомок, Сергія Шумського, теж не відповідає.

Журналістам не вдалося на момент публікації отримати і коментар самого Дениса Єрмака, його номер поза зоною досяжності. Прохання поспілкуватися із ним журналісти передали через прессекретаря Андрія Єрмака.

Редакція оприлюднить коментарі цих людей, щойно їх отримає.

Характер зйомок вказує на те, що вони велись на професійну техніку, а не на телефон. Втім, поки складно сказати, хто і що рухало автором зйомки Дмитром Штаньком, якого вдалось встановити «Схемам».

Чи працював він за власною ініціативою, чи на приватне замовлення, чи записи здійснювалися у рамках роботи правоохоронних органів? Це ще належить з’ясувати.

Голова Офісу президента вже заявив, що подасть заяви до СБУ та ДБР щодо розповсюдженого відео з його братом Денисом Єрмаком. Та закликав депутата від «Слуги народу» Лео Героса підготуватись, заявивши що тому «доведеться відповідати публічно за кожне слово брехні».

Заявляючи про звернення до правоохоронців, Єрмак наголосив, що хоче «всебічного розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їх достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися».

Справді, окрім того, хто стоїть за зйомками переговорів брата голови Офісу президента – суспільство дійсно цікавить і інше: чи все на плівках – правда? Чи дійсно права рука президента Зеленського Андрій Єрмак організував сімейний підряд, залучивши брата до організації роботи тіньового «бек-офісу ОП», і чи дійсно вони збагачувалися на пошуку кадрів у владу поза офіційними процедурами?

Читайте на 123ru.net

Реклама (статьи на 123ru.net):

Таблоид новостей

Всё, что пишут о Червонограде, в Львовской области, для Червонограда и для всех тех, кому это просто интересно, — в наших лентах новостей от первого лица, без какой бы то ни было цензуры, без приоритетов редакторов, без зависимости от политической конъюнктуры, настроений, течений и обстоятельств. Наш читатель вправе знать всю правду и, поэтому: наш читатель - всегда прав!


На 123ru.net все новости (в том числе и ваши) доступны в переводе на практически любой из популярных языков мира. Для перевода достаточно выбрать из списка языков, размещённого в шапке сайта, интересующий Вас. Перевод выбранной страницы мы осуществим мгновенно в автоматическом режиме и с индексацией через поисковые системы. Читайте новости на языках мира у нас в режиме онлайн. 123ru.net — Ваш мир без границ и языковых барьеров! А с недавнего времени мы добавили и новости по разделам, категориям, интересам и блогам, что позволяет получить пользователю сервиса не только оперативную, но и альтернативную информацию по интересующей теме со всего мира, от совершенно разных независимых популярных и не очень источников на одной странице. Сервис также позволяет просмотреть всю ленту новостей по каждому источнику информации отдельно в формате календаря за любую выбранную дату и период.
Товары и услуги в Червонограде и Львовской области от рекламодателей

(что и где купить сегодня в регионе)
Недавно просматривали в рекламных предложениях:
123ru.net — поисковый источник актуальной информации не только о повседневной жизни Червонограда и городов Львовской области, новостях, событиях и происшествиях, но и партнёрская интернет-витрина актуальных товарных предложений с доставкой в Червоноград. Ежедневно на нашем сайте появляется, обновляется и дополняется самая свежая информация о товарах и услугах, акциях и скидках на самые разные темы от недвижимости и автомобилей до различных ежедневных услуг, мобильных приложений и самых свежих предложений местных интернет-магазинов и предприятий фактически по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Всегда — живая информация, всегда — актуальные цены. 123ru.net — только свежие интернет-предложения в регионах (ежеминутное обновление в режиме онлайн). Кто не успел — тот опоздал, кто опоздал — тот отстал! Будь в курсе нового — цени время! Промедлишь ты, другой успеет! 123ru.net — новый формат подачи информации, новый формат нового времени! В каждом слове — значение, в каждом баннере — смысл! Вся интернет-витрина — здесь.


Последние новости на сегодня по Червонограду, частные объявления, самые полные ленты новостей от наших постоянных авторов в мобильном формате, календарный архив событий в России, Украине и мире, популярные разделы: Происшествия, Спорт, Авто, Гламур, Блоги и другие с прямыми переходами на первоисточники - просто, доступно, удобно уже сегодня и сейчас на платформе 123ru.net. Ни один ваш отзыв, комментарий не останется незамеченным. Мы восприимчивы к любым критическим замечаниям и предложениям с вашей стороны 24 часа в сутки и все 7 дней в неделю без выходных и перерывов на обед. Мобильный вариант проекта — здесь.

Новости последнего часа в Червонограде и Львовской области

Топ-10 новостей в Червонограде (Львовская область) за сегодня на этот час:


123ru.net — быстрее, чем Я..., самые свежие и актуальные новости Червонограда — каждый день, каждый час с ежеминутным обновлением! Мгновенная публикация на языке оригинала, без модерации и без купюр в разделе Пользователи сайта 123ru.net.

Как добавить свои новости в наши трансляции? Очень просто. Достаточно отправить заявку на наш электронный адрес mail@29ru.net с указанием адреса Вашей ленты новостей в формате RSS или подать заявку на включение Вашего сайта в наш каталог через форму. После модерации заявки в течении 24 часов Ваша лента новостей начнёт транслироваться в разделе Вашего города. Все новости в нашей ленте новостей отсортированы поминутно по времени публикации, которое указано напротив каждой новости справа также как и прямая ссылка на источник информации. Если у Вас есть интересные фото Червонограда или других населённых пунктов Львовской области мы также готовы опубликовать их в разделе Вашего города в нашем каталоге региональных сайтов, который на сегодняшний день является самым большим региональным ресурсом, охватывающим все города не только России и Украины, но ещё и Белоруссии и Абхазии. Прислать фото можно здесь. Оперативно разместить свою новость в Червонограде можно самостоятельно через форму.


Другие популярные новости дня сегодня

Топ-4 анонсов новостей от партнёров:

 

123ru.net — ежедневник главных новостей Червонограда и Львовской области. 123ru.net - новости в деталях, свежий, незамыленный образ событий дня, аналитика минувших событий, прогнозы на будущее и непредвзятый взгляд на настоящее, как всегда, оперативно, честно, без купюр и цензуры каждый час, семь дней в неделю, 24 часа в сутки. Ещё больше местных городских новостей Червонограда — на порталах News-Life.pro и News24.pro. Полная лента региональных новостей на этот час — здесь. Самые свежие и популярные публикации событий в России и в мире сегодня - в ТОП-100 и на сайте Russia24.pro. С 2017 года проект 123ru.net стал мультиязычным и расширил свою аудиторию в мировом пространстве. Теперь нас читает не только русскоязычная аудитория и жители бывшего СССР, но и весь современный мир. 123ru.net - мир новостей без границ и цензуры в режиме реального времени. Каждую минуту - 123 самые горячие новости из городов и регионов. С нами Вы никогда не пропустите главное. А самым главным во все века остаётся "время" - наше и Ваше (у каждого - оно своё). Время - бесценно! Берегите и цените время. Здесь и сейчас — знакомства на 123ru.net. Отели в Киеве — здесь. Разместить свою новость локально в любом городе (и даже, на любом языке мира) можно ежесекундно (совершенно бесплатно) с мгновенной публикацией (без цензуры и модерации) самостоятельно - здесь.